ME siatkarzy 2019: Jak zmieniła się kadra mistrzów świata?

Siatkówka
ME siatkarzy 2019: Jak zmieniła się kadra mistrzów świata?
fot. PAP

Rok po wywalczeniu mistrzostwa świata reprezentacja Polski powalczy tym razem o triumf na Starym Kontynencie. W kadrze na ME siatkarzy 2019 jest dziesięciu złotych medalistów MŚ 2018. Kto dołączył do mistrzowskiej drużyny?

Pierwsza zmiana w kadrze w porównaniu do "14", którą rok temu wybrał Vital Heynen, to ta na pozycji rozgrywającego. Grzegorz Łomacz tym razem dostał wolne od Vitala Heynena, a jego miejsce w mistrzowskiej drużynie zajął Marcin Komenda.

 

- Czuję się wyróżniony i dumny z tego, że trener zdecydował się zaprosić mnie na zgrupowanie do Arłamowa. Jestem zdeterminowany do pracy i dam z siebie wszystko, żeby godnie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy - powiedział nowy rozgrywający Asseco Resovii już po przyjeździe na zgrupowanie w bieszczadzkiej miejscowości.

 

Druga roszada nastąpiła wśród przyjmujących. Z ekipy mistrzów świata 2018 na imprezie w Belgii, Holandii, Francji i Słowenii zabraknie Bartosza Kwolka. Można było się spodziewać, że na czempionat Starego Kontynentu pojedzie nowy w kadrze Wilfredo Leon, ale nie wiadomo było, z kogo zrezygnuje Vital Heynen. Ostatecznie padło na Kwolka.

 

Na mundial w Bułgarii i we Włoszech belgijski selekcjoner zabrał trzech atakujących - Bartosza Kurka, Damiana Schulza i Dawida Konarskiego. Z tej trójki o mistrzostwo Europy powalczy tylko ten ostatni. Oprócz niego na ataku wystąpi Maciej Muzaj. Heynen zrezygnował z powołania dla trzeciego atakującego, a w zamian zabierze na turniej dodatkowego środkowego bloku.

 

Czwartym "do brydża" na środku siatki będzie Karol Kłos, który wrócił w tym sezonie z przytupem do kadry. Pozostali środkowi bloku to starzy, dobrzy mistrzowie świata z 2018 roku - Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski oraz Jakub Kochanowski. Nic nie zmieniło się z kolei jeśli chodzi o obsadę pozycji libero - tam niezmiennie królują Damian Wojtaszek i Paweł Zatorski.

 

Tak zmieniła się kadra na przestrzeni roku (pogrubieni "starzy" i "nowi" siatkarze)

 

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2018:

 

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski


Skład reprezentacji Polski na ME 2019:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie