Tokio 2020: Conte zawieszony przez FIVB za obraźliwy gest!

Inne
Tokio 2020: Conte zawieszony przez FIVB za obraźliwy gest!
fot. CyfraSport

Facundo Conte od wielu lat jest czołową postacią reprezentacji Argentyny, jednak w najbliższych spotkaniach kadra będzie musiała poradzić sobie bez byłego siatkarza PGE Skry Bełchatów. Trójka zawodników Albicelestes została ukarana przez FIVB za obraźliwe gesty podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO kilka tygodni temu.

Argentyńscy siatkarze mają w ostatnich miesiącach wiele zmartwień; na ustach siatkarskiego świata był między innymi konflikt zawodników z działaczami o pieniądze oraz wpływy w tamtejszej siatkówce. Na jakiś czas można było o nich zapomnieć ze względu na awans zespołu do igrzysk olimpijskich na turnieju kwalifikacyjnym w Ningbo.
 
Tam Albicelestes okazali się lepsi od gospodarzy - Chin, Kanady oraz Finlandii, gwarantując sobie bilety do Tokio. Po miesiącu musięli sobie jednak przypomnieć o tamtym turnieju w mniej pozytywnych okolicznościach.
 
Dział dyscyplinarny FIVB postanowił zawiesić Facundo Conte, Federico Pereyrę oraz Pablo Crera za imitację "skośnych oczu" podczas jednego ze spotkań. Obraźliwy gest nie przeszedł bez echa i zawodnicy zostali ukarani trzema meczami karencji. Nieco więcej szczęścia miał były siatkarz PGE Skry, któremu zmniejszono banicję do dwóch spotkań ze względu na publiczne przeprosiny w mediach społecznościowych.
 
Ponadto nałożono karę 15 tys. franków szwajcarskich na argentyńską federację.
 
Kara ma obowiązywać podczas mistrzostwach Ameryki Południowej, które rozpoczęły się we wtorek pojedynkiem Wenezueli z Peru (2:3). Albicelestes rozpoczęli turniej od zdecydowanego zwycięstwa 3:0 z Kolumbią i są - obok Brazylii głównymi kandydatami do złotych medali imprezy.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie