Dookoła Rumunii: Etapowe zwycięstwo Stanisława Aniołkowskiego

Stanisław Aniołkowski (CCC Development) wygrał w czwartek drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Rumunii - Turul Romaniei. Po dwóch odcinkach kolarz polskiej ekipy zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji.

Po finiszu z dużego peletonu Aniołkowski wyprzedził Estończyka Mihkela Raima i Rumuna Eduarda Grosu. Na 11. pozycji finiszował Szymon Krawczyk (Voster ATS).

Liderem wyścigu jest zwycięzca pierwszego etapu Holender Ivar Slik wyprzedzając o cztery sekundy rodaka Aleksa Molenaara i o 46 sekund Aniołkowskiego.

Etapowe zwycięstwo w Rumunii to kolejny sukces 22-letniego kolarza CCC Development w udanym dla niego sezonie. W 2019 roku wygrał w sumie pięć etapów w międzynarodowych wyścigach i klasyfikację generalną Dookoła Mazowsza.