Ekstraliga rugby: Czy "Polski czołg" włączy tryb bojowy?

Inne
Ekstraliga rugby: Czy "Polski czołg" włączy tryb bojowy?
Fot. PAP

Nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się takiego poziomu rywalizacji w nowym sezonie Ekstraligi Rugby. Niemal w każdym meczu walka o zwycięstwo toczy się do ostatniej sekundy. A wszystko w świetle kamer Polsatu Sport Fight. W sobotę kolejny megahit. Pogoń Awenta Siedlce podejmuje sopockie Ogniwo. Transmisja od godz. 15!

Ogniwo – mistrz Polski przegrało w ostatniej kolejce z wicemistrzem Master Pharm Rugby Łódź 11:13, decydujące punkty tracąc w ostatnich minutach spotkania. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu Pogoń Awenta Siedlce dosłownie wydarła zwycięstwo Lechii Gdańsk, wygrywając na wyjeździe 17:16. Gdańszczanie, którzy w poprzednim sezonie zajęli dopiero dziewiąte miejsce, ewidentnie wracają na swoje miejsce. Cisnęli Pogoń do ostatniej akcji. Byli z piłką metr od pola punktowego, gdy sędzia, dość niespodziewanie zakończył mecz.

 

Lechia przegrała drugi mecz z rzędu, ale pokazuje, że będzie niesamowicie mocna. W najbliższą sobotę przyjeżdża do Warszawy na mecz z mającą medalowe szanse Skrą. I będzie to jeden z hitów kolejki.

 

Ale czy jakikolwiek inny mecz tego weekendu nie zasługuje na miano hitu? Do Sochaczewa przyjeżdża Juvenia Kraków, która właśnie ogłosiła pozyskanie czterech zawodników z RPA. Podopieczni Łukasza Kościelniaka już nie chcą być kandydatem do spadku. Jasno deklarują, że celem na ten sezon jest walka o czwórkę.

 

W ostatniej kolejce Juvenia zdecydowanie pokonała lubelskich Budowlanych 29:15. Teraz chce przerwać świetną passę, mającego medalowe ambicje Orkana, który na inagurację Ekstraligi, w transmitowanym przez Polsat Sport Fight meczu pokonał Budowlanych z Lublina 27:15, a w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe z Arką Gdynia 27:22.

 

Gdynianie, którzy po ostatnim sezonie musieli stoczyć bój w barażu o utrzymanie w Ekstralidze, również zaczynają wracać do formy. Przegrali wprawdzie obydwa mecze tego sezonu - wspomniany z Orkanem, oraz na inaugurację rozgrywek z Ogniwem (3:30), ale to są zupełnie inne wyniki od tych z poprzedniego sezonu, gdy „Buldogi”, przez lata jedna z najlepszych polskich drużyn, seryjnie zdobywający mistrzostwo Polski, spadli na samo dno ligowej tabeli, przegrywając niektóre spotkania różnicą nawet 80 punktów.

 

W ten weekend ekipa Dariusza Komisarczuka znów ma ciężkie zadanie – jedzie do Łodzi na mecz z Master Pharm, ale jeśli nie da się rozbić, okrzepnie, w drugiej części sezonu może być jeszcze groźniejsza. Łodzianie na pewno będą chcieli wygrać wysoko. Po pokonaniu sopockiego Ogniwa są liderem tabeli i zamierzają pozostać w tym miejscu. 

 

Megahit tej kolejki to telewizyjne starcie trzeciej z pierwszą drużyną poprzedniego sezonu. Pogoń Awenta Siedlce podejmuje sopockie Ogniwo. Po pierwszej porażce w tym roku, z Master Pharm Łódź, mistrzowie Polski jadą do Siedlec mocno podrażnieni. Rugbiści Pogoni mają jednak w tym sezonie wielkie ambicje i chcą zatrzymać ekipę z Trójmiasta. 

 

W letnim okienku transferowym dokonali największych wzmocnień. Z Sopotu do Siedlec przeniósł się autor największej liczby przyłożeń dla Ogniwa w mistrzowskim sezonie 2019 – Grzegorz Szczepański. W Siedlcach zameldował się również reprezentant Tonga, świetnie zbudowany (190 cm, 115 kg) Patalesio Sili, który na setkę biega w okolicach 11 sekund. Razem ze Szczepańskim mają stworzyć zabójczy duet na środku formacji ataku.

 

Czy sopockie Ogniwo zdoła zatrzymać tę dwójkę. Czy lider mistrzów Polski Piotr Zeszutek, nazywany „Polskim czołgiem”, włączy tryb bojowy i rozbije obronę siedlczan? Przekonamy się już w sobotę!

 

 

Plan III kolejki Ekstraligi Rugby

 
OKS Skra Warszawa v RC Lechia Gdańsk (sobota, godz. 14.00; Malesa, Niedzielski) 
RC Orkan Sochaczew v RZKS Juvenia Kraków (sobota, godz. 15.00; Jastrzębski, Piaskowski)
MKS Pogoń Awenta Siedlce v MKS Ogniwo Sopot (sobota, godz. 15.00; Reks, Pawlik, Ingarden)
Transmisja na kanale Polsat Sport Fight
Master Pharm Rugby Łódź v RC Arka Gdynia (niedziela, godz. 17.00; Pawlik, Reks, Ingarden)
B, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze