Futsalowe MME: Polska przegrała w Hiszpanią w półfinale

Futsalowa reprezentacja Polski U-19 przegrała z Hiszpanią 1:3 (1:2) w półfinale rozgrywanych w łotewskiej Rydze pierwszych mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Do turnieju awansowało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Podopieczni trenera Łukasza Żebrowskiego zajęli w swojej drugie miejsce po wygranej z Rosją 3:2, porażce z Portugalią 1:3 i zwycięstwie z gospodarzami 3:1.

Zdecydowanym faworytem czwartkowego półfinału byli Hiszpanie, jedna z futsalowych potęg na świecie. Atakowali od początku i polski bramkarz Krzysztof Iwanek miał – dosłownie – pełne ręce roboty. Bronił skutecznie, koledzy pomagali mu w blokowaniu dużej ilości strzałów, raz uratował go słupek, raz – decyzja sędziego, który nie uznał rywalom gola.

Niespodziewanie prowadzenie objęli biało–czerwoni. Tomasz Palonek zakończył w 12. minucie trafieniem pierwszą groźną akcję. Przeciwnicy ruszyli do przodu i przed przerwą zdobyli dwie bramki. Pierwszą po dokładnym rozegraniu piłki z autu, drugą – z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Michała Gronia. Po zmianie stron Polacy ryzykowali, ich bramkarz grał często na połowie rywala. Groźniejsi pozostawali w ofensywie Hiszpanie. Dwukrotnie trafili w słupek, w 24. minucie podwyższyli prowadzenie po płaskim uderzeniu Jesusa Gordillo z dystansu i taki wynik utrzymał się do końca.

W drugim półfinale Chorwacja wygrała z Portugalią po rzutach karnych 3:2. Mecz skończył się wynikiem 1:1 (0;0), w dogrywce oba zespoły zdobyły jeszcze po jednym golu. Finał zostanie rozegrany w sobotę, nie będzie meczu o trzecie miejsce.

Bramki: 1:0 Tomasz Palonek (12), 1:1 Ricardo Mayor (14), Antonio Perez (19, karny), 1:3 Jesus Gordillo (24).

Polska: Krzysztof Iwanek/Patryk Puzio – Michał Groń, Jakub Raszkowski , Bartosz Borowik, Konrad Jekiełek oraz Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Paweł Piór, Piotr Matras, Tomasz Palonek, Paweł Lisiński, Maksymilian Lewandowski.