Kalejdoskop siatkarskich gwiazd na ME. Która rozbłyśnie najjaśniej? (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Największe gwiazdy ME siatkarzy 2019
Galeria zdjęć (17)

Rozpoczynają się mistrzostwa Europy siatkarzy. To już XXXI edycja tych rozgrywek, w której zgodnie z nową formułą, wezmą udział aż 24 zespoły. Wśród nich największe gwiazdy siatkówki nie tylko europejskiej, ale i światowej. Zobaczcie galerię najpotężniejszych graczy tegorocznej edycji mistrzostw Europy!

Czempionat Starego Kontynentu po raz pierwszy jest rozgrywany w zupełnie nowej formule. Udział w zawodach wezmą aż 24 drużyny podzielone na cztery grupy. Każda z grup rozegra pierwszą fazę turnieju w innym kraju. Gospodarzami będą Francja, Belgia, Słowenia i Holandia.

 

Spośród wszystkich zespołów nietrudno wyłonić faworytów. Należą do nich m.in. Polska, Francja, Włochy, Serbia i Rosja. W każdym z tych zespołów aż roi się od gwiazd. W zestawieniach najlepszych graczy coraz częściej oprócz doświadczonych graczy, jak Osmany Juantorena, Michał Kubiak czy Maksim Michajłow, pojawia się coraz więcej młodych nazwisk, jak Dmitrij Wołkow.

 

Po raz pierwszy w mistrzostwach Europy wystąpi siatkarz uznawany za jednego z najlepszych na świecie, reprezentant Polski Wilfredo Leon. 

 

WYNIKI I TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY SIATKARZY 2019

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze