Natalia Perlińska: Jak samopoczucie przed wylotem na mistrzostwa Europy?

 

Aleksander Śliwka: Bardzo dobrze. Mocno przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Znamy swoją wartość i mierzymy w najwyższe cele.

 

Macie za sobą zgrupowania w Arłamowie i Spale. To był czas na doszlifowanie pewnych elementów i doszlifowanie ducha zespołu?

 

Nawet po udanych kwalifikacjach olimpijskich były elementy do poprawy i właśnie nad tym pracowaliśmy. Chcemy, by nasza gra była z mecz na mecz coraz lepsza mając w perspektywie przyszłoroczne igrzyska. Każdy turniej, mecz, okres przygotowawczy będzie kolejnym krokiem właśnie do imprezy czterolecia.

 

Estonia, Holandia, Czarnogóra, Ukraina, Czechy - to zespoły, które już bardzo dobrze znacie czy mogą was czymś zaskoczyć?

 

Na pewno będziemy znakomicie przygotowani taktycznie, ale kluczem będzie nasza dobra gra w meczach, w których jesteśmy zdecydowanym faworytem. Ważne będzie utrzymanie koncentracji. Jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie to jesteśmy w stanie wygrać wszystkie mecze w grupie.

 

Który z zespołów w grupie D jest dla was największym zagrożeniem?

 

Ciężko powiedzieć. Na pewno Holendrzy, którzy będą grać przed własną publicznością będą dzięki temu mocniejsi. To też drużyna, która na poprzednich mistrzostwach świata sprawiła kilka niespodzianek pokonując wyżej notowanych rywali. Trzeba będzie też uważać na Czechów. Pozostałych drużyn też nie można lekceważyć, bo one, tak jak my, trenują i będą chciały zaprezentować się jak najlepiej.

 

W jakiej jesteście formie? Jak czujecie się fizycznie?

 

Czujemy się bardzo dobrze. Zgrupowanie w Arłamowie było poświęcone ciężkiej pracy na siłowni. W ciągu ostatnich dni jednostki treningowe były trochę lżejsze i krótsze właśnie po to, by organizm był coraz bardziej świeży, żebyśmy lepiej się czuli, wyżej skakali i doszli do optymalnej formy. Będziemy się rozkręcać z meczu na mecz i mam nadzieję, że najwyższa dyspozycja przyjdzie na mecze fazy pucharowej.

 

Skupiacie się na walce o medal czy interesuje was tylko złoto?

 

Każdy chce zdobyć medal ze złotego kruszcu, ten najważniejszy za zwycięstwo w turnieju, jednak każdy inny też będzie dla nas sukcesem.