Świetne wieści w sprawie Kurka

Siatkówka

Bartosz Kurek nie poleciał na siatkarskie mistrzostwa Europy. MVP ostatniego mundialu jeszcze nie był gotów do pełnego wysiłku, ale co najważniejsze, jest już całkiem zdrowy. Według dziennikarza Polsatu Sport Jerzego Mielewskiego Kurek na 100% zagra w biało-czerwonych barwach w kolejnej wielkiej, siatkarskiej imprezie.

Mowa oczywiście o rozpoczynającym się tuż po zakończeniu siatkarskich mistrzostw Europy, Pucharze Świata w Japonii. Impreza odbędzie się w dniach 1-15 października. Finał mistrzostw Europy zaplanowany jest na 29 września.

 

Kurek jest w szerokim składzie na PŚ ogłoszonym przez Vitala Heynena już jakiś czas temu. Wziął też udział w przygotowaniach do mistrzostw Europy. Trenował normalnie, atakował, skakał do bloku, bronił.

 

- Bartek jest już zdrowy – mówi w najnowszej „Prawdzie Siatki” Jerzy Mielewski.

 

- Bardzo się cieszymy, że Bartosz normalnie ćwiczył w czasie zgrupowania – dodaje Wojciech Drzyzga, który będzie obok Tomasza Swędrowskiego głównym komentatorem Polsatu Sport podczas rozpoczynających się mistrzostw Europy. – Sportowo jest ok - zdradza. 

 

- Jest szykowany na Puchar Świata. Jest duże prawdopodobieństwo, że w tej imprezie zagra – uważa Mielewski.

 

- Jak duże – zapytał Marcin Lepa.

 

- Obastawiłbym, że 100% - dodaje Mielewski.

 

- To wielki news. Wraca MVP ostatnich mistrzostw świata  - cieszy się Lepa.

 

- Tak właśnie jest – potwierdza Mielewski. 

 

Cały odcinek "Prawdy Siatki" pokazujący m.in. kulisy podróży naszej kadry, a także naszych komentatorów do Holandii znajdziecie TUTAJ

 

B, Prawda Siatki, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie