Wenger zacznie pracę w FIFA. Nowa rola legendarnego menedżera

Piłka nożna
Wenger zacznie pracę w FIFA. Nowa rola legendarnego menedżera
fot. PAP

Arsene Wenger pożegnał się z Arsenalem w 2018 roku i od tamtej pory trwały spekulacje na temat jego powrotu na ławkę trenerską. Francuz ma pozostać przy futbolu, jednak zwiąże się z organizacją FIFA, gdzie ma pełnić funkcję dyrektora technicznego.

Po 22 latach na stanowisku menedżera Arsenalu, 69-letni Wenger miał podjąć się zupełnie innego wyzwania, aby zwieńczyć swoją bogatą karierę. O jego usługi zabiegało wiele klubów oraz reprezentacji z całego świata, jednak do tej pory odrzucał wszelkie propozycje, pojawiając się tylko w roli eksperta telewizyjnego.
 
Po wielu miesiącach Wenger ma jednak wrócić do futbolu w zupełnie nowej roli. "NY Times" poinformował o dogadaniu Francuza z organizacją FIFA, gdzie ma pełnić rolę dyrektora technicznego i doradzać w kwestii szkolenia - jego oficjalny tytuł nie został jeszcze ogłoszony, a sama FIFA milczy na ten temat, jednak według amerykańskiego dziennika wszystkie szczegóły pracy 69-latka są już ustalone.
 
- Doszedłem do wniosku, że chce dzielić się z innymi tym, co nauczyłem się w życiu. Myślę, że życie ma sens, jeśli w pewnym jego etapie dzielisz się swoją wiedzą z innymi. Futbol to moja pasja i dalej chce pracować w tej branży. Nie mogę na razie powiedzieć w jakiej roli – zapowiadał kilka tygodni temu Francuz.
 
Prezydentowi FIFA Gianniemu Infantino miało bardzo zależeć, aby zatrudnić znaną personę po odejściu Marco van Bastena. Największym atutem Wengera ma być jego ogromny autorytet oraz doświadczenie.
 
Nie wiadomo jeszcze, na jak długo Francuz chciałby związać się z FIFA. W przyszłym miesiącu skończy 70 lat, a wciąż chciałby powrócić na ławkę trenerską.
 
Legenda Arsenalu prowadziła zespół z Północnego Londynu w 1235 spotkaniach, 707 z nich zostało wygranych. Posadę szkoleniowca Kanonierów pełnił od 1 października 1996 roku do 13 maja 2018. Wcześniej był trenerem AS Nancy, AS Monaco oraz Nagoya Grampus.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze