9 asów w trzech setach! Były siatkarz ZAKSY rozbił rywali zagrywką (WIDEO)

Nimir Abdel-Aziz był bohaterem pierwszego meczu Holendrów na mistrzostwach Europy siatkarzy 2019. Współgospodarze imprezy rozbili w Rotterdamie Czarnogórę (3:0), a ich atakujący w trzech krótkich setach zdobył aż 27 punktów, z czego dziewięć bezpośrednio z zagrywki.

Debiutujący w finałach mistrzostw Europy siatkarze Czarnogóry nie okazali się zbyt wymagającym rywalem, mimo to wyczyn Abdel-Aziza wart jest uwagi. Zdobył 27 punktów – 13 w ataku (54% skuteczności) + 5 blokiem + 9 bezpośrednio z zagrywki. Atakujący Pomarańczowych serwował w tym meczu 18 razy, co oznacza, że rywale nie zdołali przyjąć połowy jego zagrywek...

Holender w sezonie 2014/15 występował w drużynie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Od 2017 roku jest zawodnikiem włoskiej drużyny Revivre Milano. Przypomnijmy, że przed laty grał na pozycji rozgrywającego, potem przestawił się na atak, co wyszło mu na dobre.

Mistrzostwa Europy 2019 zaczął bardzo efektownie, zobaczymy jednak, jak spisze się w starciach z bardziej wymagającymi przeciwnikami. W sobotę Holandia zmierzy się z Ukrainą, a w niedzielę 15 września z Polską (spotkanie Holandia – Czarnogóra obserwował z trybun trener Vital Heynen). Po konfrontacji z mistrzami świata, współgospodarze ME zagrają we wtorek z Estonią, a rywalizację w fazie grupowej zakończą w środę 18 września meczem z Czechami.