Hokejowy Superpuchar Polski: Trofeum dla GKS-u Tychy

Hokeiści GKS Tychy pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 6:1 i sięgnęli po Superpuchar Polski. Był to dla nich trzeci triumf w historii w tym pucharze.

Gospodarze, zdobywcy Pucharu Polski, wykorzystali w pierwszej tercji pierwszą grę w przewadze do zdobycia prowadzenia. Odpowiedź mistrzów Polski była natychmiastowa, a w 14. minucie Christian Mroczkowski zwiódł jastrzębian i dokładnym uderzeniem zdobył drugiego gola dla gości.

Tyszanie zdominowali rywali w drugiej tercji. Pomógł im na pewno szybko zdobyty przez Michaela Cichego trzeci gol, po którym trener gospodarzy Robert Kalaber zmienił bramkarza – Ondreja Raszkę zastąpił David Marek. Niewiele to zmieniło. Ekipa Andrieja Gusowa udokumentowała przewagę kolejnymi dwoma trafieniami. Jastrzębianom nie udało się w trzeciej części odrobić strat, znów skuteczniejsi okazali się goście. Wynik ustalił Alex Szczechura.

JKH w trakcie letnich przygotowań wygrał trzy spotkania grupowe Turnieju Wyszehradzkiego. Z kolei tyszanie rozegrali przed niedzielnym startem sezonu ekstraligi cztery starcia w Lidze Mistrzów. Mecz o to trofeum został rozegrany po raz szósty. Dotychczas trzykrotnie zdobyli je hokeiści Cracovii, a dwa razy - tyszanie.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

Bramki: 1:0 Jesse Rohtla (9), 1:1 Bartosz Ciura (Alex Szczechura, Barłomiej Pociecha, 10), 1:2 Christian Mroczkowski (Aliaksandr Jeronau, 14), 1:3 Michael Cichy (Gleb Klimienko, 22), 1:4 Adam Bagiński (Patryk Kogut, Filip Komorski, 29), 1:5 Aliaksiej Jafimienka (36), 1:6 Alex Szczechura (Gleb Klimenko, 46)

Kary: JKH – 29 minut, w tym kara meczu Kamil Wróbel; GKS – 22 minut, w tym 10 minut Aliaksiej Jafimienka