Kanadyjska mistrzyni olimpijska chce startować w barwach USA

Zimowe
Kanadyjska mistrzyni olimpijska chce startować w barwach USA
fot. PAP
Kaillie Humphries i Heather Moyse

Kanadyjka Kaillie Humphries, dwukrotna mistrzyni olimpijska w bobslejowych dwójkach, planuje rywalizować od nadchodzącego sezonu w barwach Stanów Zjednoczonych. Warunkiem jest otrzymanie zgody kanadyjskiej federacji.

W sobotę 34-letnia Humphries wychodzi za mąż za byłego amerykańskiego bobsleistę Travisa Armbrustera, co pozwoli jej reprezentować USA w zawodach, lecz warunkiem jest zgoda Kanadyjczyków. Od kilku tygodni próbuje uzyskać stosowne zwolnienie, jednak do tej pory nie udało się porozumieć z macierzystą federacją.

 

Jak poinformowały miejscowe media, sytuacja jest skomplikowana. Zawodniczka, która od ponad roku nie jest objęta kanadyjskim programem szkolenia, jakiś czas temu złożyła skargę o nękanie i nadużycia wobec niej ze strony federacji. W zeszłym sezonie nie było jej w ogóle w międzynarodowych zawodach, ostatni start to igrzyska w Pjongczangu, gdzie zdobyła brązowy medal w dwójce z Phylicią George.

 

Humphries jest jedną z najbardziej utytułowanych bobsleistek, w 2010 i 2014 roku wywalczyła złote medale olimpijskie w konkurencji dwójek, ma też w dorobku złote i srebrne krążki mistrzostw świata. Amerykanie są zainteresowani jej występami, jednak zgodnie z przepisami międzynarodowymi do 30 września musi uporządkować sytuację z kanadyjską federacją.

 

Ekipa USA na początku października ma rozpocząć treningi na lodzie, o ile pozwoli na to pogoda.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze