KSW 50: Zobacz, jak De Fries podbijał organizację i sięgał po pas kategorii ciężkiej (WIDEO)

Sporty walki

W nocy z soboty na niedzielę do klatki KSW powróci mistrz kategorii ciężkiej Phil de Fries (17-6-1NC, 2 KO, 12 SUB). Anglik do tej pory stoczył trzy pojedynki w polskiej organizacji i w każdym z nich prezentował się wybornie na tle rywali. Na liście pokonanych zapisał już nazwiska Michała Andryszaka, Karola Bedorfa oraz Tomasza Narkuna. Czy podczas KSW 50 dopisze Luisa Henrique Barbosę de Oliveirę? Zobaczcie, jak Anglik podbijał kategorię ciężką.

De Fries przygodę z KSW rozpoczął "z wysokiego C", bo od razu od walki o wakujący pas mistrzowski królewskiej dywizji. Na KSW 43 zaskoczył wielu kibiców już w pierwszej rundzie nokautując Michała Andryszaka.

 

W drugim pojedynku Anglikowi przyszło zmierzyć się z najdłużej panującym mistrzem dywizji ciężkiej, Karolem Bedorfem. Starcie na KSW 45 w Londynie zakończyło się w drugiej odsłonie rywalizacji, ale ponownie to zawodnik z Wysp Brytyjskich mógł celebrować po wygranej walce.

 

Niesiony dwoma zwycięstwami na KSW 47 skonfrontował swoje umiejętności z mistrzem kategorii półciężkiej, Tomaszem Narkunem. Dwukrotny pogromca Mameda Khalidova zderzył się jednak murem nie do przebicia. De Fries po raz kolejny pokazał, że nie zdobył tytułu przez przypadek i nie zamierza oddawać pasa żadnemu pretendentowi bez walki.

 

W kolejnym pojedynku dla polskiej organizacji Anglik powraca do Londynu. Przed własną publicznością na KSW 50 zmierzy się z Brazylijczykiem Luisem Henrique Barbosą de Oliveirą. Czy ta wygrana pozwoli De Friesowi zdobyć większą rzeszę kibiców w Kraju nad Wisłą? W opinii współwłaściciela KSW Macieja Kawulskiego mistrz kategorii ciężkiej to najbardziej niedoceniany zawodnik w organizacji.

 

- Chyba nie było w historii naszej federacji nigdy bardziej niedocenionego zawodnika. To nie wyszukane techniki wygrywają. To nie mięśnie toczą walkę. W MMA zawsze chodzi o serce - napisał Kawulski na Facebooku.

 

W załączonych materiałach wideo pojedynek De Friesa z Tomaszem Narkunem oraz skróty walk z Karolem Bedorfem oraz Michałem Andryszakiem.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie