Malarz nowym bramkarzem ŁKS-u!

Piłka nożna
Malarz nowym bramkarzem ŁKS-u!
fot. CyfraSport

Arkadiusz Malarz został nowym bramkarzem ŁKS-u Łódź. 39-latek, który w lipcu rozstał się z warszawską Legią, podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu. W związku z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego Michała Kołby, to Malarz prawdopodobnie będzie w najbliższym czasie pełnił funkcję pierwszego bramkarza ekipy Kazimierza Moskala.

W czwartkowy wieczór beniaminek Ekstraklasy poinformował, że podstawowy bramkarz drużyny Michał Kołba miał pozytywny wynik testu antydopingowego. "W związku z pozytywnym wynikiem próbki A badania dopingowego u Michała Kołby władze Ł.K.S. Łódź S.A. informują, że wstrzymują się z podjęciem decyzji odnośnie przyszłości zawodnika do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej łódzkiego klubu.

 

Wydawało się, że władze ŁKS-u będą miały w związku z zaistniałą sytuacją duży ból głowy. Okazuje się jednak, że już wcześniej były prowadzone rozmowy z Malarzem, który od lipca jest bez klubu. - Sytuację Arka monitorowaliśmy od czasu, gdy odszedł z Legii. Rozpoczęcie rozmów miało miejsce na kilka dni przed sytuacją związaną z Michałem Kołbą. Nie będę opisywał, jakim bramkarzem jest Arek, bo każdy, kto śledzi polską piłkę, o tym wie - mówi Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego.

 

39-latek podpisał już kontrakt z drużyną beniaminka obowiązujący do końca sezonu 2019/2020/. W filmie opublikowanym na profilu ŁKS-u na Facebooku Malarz przywitał się z kibicami. - Trzymajcie mocno kciuki za mnie w barwach ŁKS-u. Widzimy się niedługo na stadionie. Do zobaczenia! - powiedział.

 

 

Malarz urodził się w 1980 roku w Pułtusku i na początku przygody z piłką występował w klubach z województwa mazowieckiego - Bugu Wyszków, Polonii Warszawa czy Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. W 2006 roku przeniósł się z Lecha Poznań do Skody Xanthi, a w Grecji zakotwiczył na kilka dobrych lat. Miał również epizod na Cyprze, a w 2013 roku wrócił do Polski, do drużyny GKS Bełchatów. Stamtąd wiekowego już Malarza wykupiła Legia Warszawa i to on był współautorem tytułów mistrzowskich Wojskowych na przestrzeni ostatnich lat. Zagrał również w Lidze Mistrzów. Po zakończeniu sezonu 2018/2019 pozostał bez klubu.

 

27-letni Kołba wystąpił we wszystkich z dotychczasowych siedmiu meczów trwającego sezonu.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze