ME siatkarzy 2019: Wyniki meczów drugiego dnia turnieju

Piątek 13 września to drugi dzień zmagań w mistrzostwach Europy siatkarzy. Drużyny rywalizujące w grupach A i C rozegrały drugą kolejkę spotkań, natomiast do rywalizacji włączyły się zespoły z grup B i D, a wśród nich Polska. Sprawdź wyniki meczów drugiego dnia ME siatkarzy 2019.

W spotkaniu inaugurującym zmagania w grupie D Ukraińcy wygrali z Czechami 3:1. Polscy siatkarze rozpoczęli turniej od zwycięstwa 3:1 nad Estonią, które jednak nie przyszło łatwo – podopieczni trenera Gheorghe Cretu zdołali urwać seta mistrzom świata. Z kolei współgospodarze imprezy – Holendrzy bez większych kłopotów ograli w trzech krótkich setach debiutującą w finałach ME reprezentację Czarnogóry.

Nie tylko Polacy stracili seta w konfrontacji z niżej notowanym przeciwnikiem. Rosjanie pokonali 3:1 Białoruś, a Włosi – również 3:1 – ograli Greków.

Wydarzeniem drugiego dnia turnieju miał być mecz Serbia – Niemcy. Starcie dwóch medalistów poprzednich ME nie przyniosło jednak spodziewanych emocji. Prowadzeni przez nowego trenera Slobodana Kovaca Serbowie uporali się z rywalami w niespełna 75 minut i zamknęli mecz w trzech setach. Niemcom nie pomógł w tym starciu Georg Grozer, który rozegrał słabe zawody.