Fortuna 1 Liga: Warta uratowała punkt w końcówce meczu z Bruk-Betem

W spotkaniu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował u siebie z Wartą Poznań 1:1. Goście wyszarpali "Słoniom" punkt w 87. minucie spotkania, dzięki czemu wskoczyli na 4. miejsce w tabeli.

Warta rozpoczęła sezon od porażki ze Stalą Mielec (1:2), jednak później zaliczyła imponującą serię czterech zwycięstw z rzędu. Dzięki temu podopieczni Piotra Tworka, przynajmniej na jakiś czas, zapewnili sobie miejsce w czubie tabeli. Ostatnio jednak dwukrotnie powinęła im się noga - zremisowali bowiem z GKS Jastrzębie (1:1) a także przegrali z Olimpią Grudziądz (1:2).

Bruk-Bet z kolei obiecująco rozpoczął sezon od trzech zwycięstw, jednak później nadszedł kryzys, którego wynikiem były trzy porażki oraz remis z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:2). Przed meczem "Słonie" zajmowały odległą 15. lokatę w tabeli, natomiast Warta plasowała się na 7. miejscu.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła tuż po przerwie, kiedy Matej Jelić wbiegł z prawej strony pola karnego Warty, po czym lewą nogą uderzył płasko w kierunku dalszego słupka i pokonał Adriana Lisa. Humor gospodarzom zepsuli w 87. minucie Mateusz Kupczak wespół z Romanem Gergelem. Drugi z wymienionych trzymał wyprostowane ręce we własnym polu karnym, blokując jednego z rywali, po czym jedna z nich została nabita przez interweniującego obrońcę. Sędziujący zawody Damian Sylwestrzak nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, a na gola, mocnym strzałem w kierunku lewego słupka, zamienił Kupczak.

Dzięki remisowi Warta wskoczyła na 4. miejsce w tabeli, z kolei "Słonie" plasują się na 11. lokacie. Obie drużyny mają jednak do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 1:1 (0:0)
Bramki: Matej Jelić 47' - Mateusz Kupczak 87' (k).

Bruk-Bet Termalica: Łukasz Budziłek (27' Karol Dybowski) - Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Martin Mikovič - Dawid Kalisz (87' Marcin Wasielewski), Michal Bezpalec (63' Vlastimir Jovanović), Wojciech Kamiński, Piotr Wlazło, Roman Gergel - Matej Jelić.

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Nikodem Fiedosewicz - Mariusz Rybicki (81' Adrian Laskowski), Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Robert Janicki, Michał Jakóbowski (65' Serhij Napołow) - Gracjan Jaroch (70' Krzysztof Kiklaisz).

Żółte kartki: Gergel, Kalisz, Grzybek, Wlazło - Jaroch.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).