KSW 52: Khalidov wraca do klatki! Hitowa walka potwierdzona

Sporty walki

Mamed Khalidov (34-6-2, 14 KO, 16 SUB) już niedługo stoczy kolejny pojedynek! 7 grudnia w Gliwicach legenda polskiej organizacji zmierzy się z mistrzem kategorii średniej Scottem Askhamem (18-4, 12 KO, 2 SUB).

Khalidov od 2007 roku walczy dla KSW, a w latach 2009-2011 był mistrzem kategorii półciężkiej. Z kolei w latach 2015-2018 był mistrzem kategorii średniej KSW. Ostatnio toczył boje w limicie umownym z Tomaszem Narkunem. Pierwsze starcie przegrał przez poddanie, a drugie - przez jednogłośną decyzję. Po tym przeszedł na sportową emeryturę, która jednak nie trwała zbyt długo.

 

- To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam gdzie moje miejsce – do klatki… klatki MMA - napisał na Facebooku w lipcu, ogłaszając swoj powrót do zawodowego sportu.

 

W sobotę organizacja KSW poinformowała, że Khalidov wystąpi na gali KSW 52, która odbędzie się 7 grudnia w Gliwicach. Jego rywalem będzie mistrz kategorii średniej Scott Askham.

 

Anglik jak na razie prezentuje się rewelacyjnie w klatce największej polskiej organizacji MMA. Stoczył do tej pory trzy pojedynki, a każdy nich kończył w efektowny sposób. Dwa razy wygrał przez kopnięcia na korpus (raz z Michałem Materlą, raz z Marcinem Wójcikiem), a ostatnio latającym kolanem znokautował Materlę w rewanżowym starciu, którego stawką był wakujący pas wagi średniej.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze