ME siatkarzy 2019: Niemcy – Belgia. Relacja i wynik na żywo

W pierwszym sobotnim spotkaniu grupy B mistrzostw Europy siatkarzy Belgia podejmie w Brukseli reprezentację Niemiec. Będzie to starcie dwóch półfinalistów Eurovolley 2017 i zarazem najbardziej interesujące spotkanie trzeciego dnia turnieju. Relacja na żywo z meczu ME siatkarzy Niemcy – Belgia na Polsatsport.pl od godziny 17.30.

Na poprzednich mistrzostwach Starego Kontynentu Niemcy wywalczyli srebrny medal, a Belgowie zajęli czwarte miejsce. Podopieczni Andrei Gianiego na inaugurację ME 2019 mierzyli się już z trzecią drużyną turnieju sprzed dwóch lat – Serbią. Niespodziewanie gładko – w niespełna 75 minut – ulegli 0:3. Jedynie w pierwszym secie zdołali przekroczyć barierę dwudziestu oczek. Rozczarował Georg Grozer – najsłynniejszy siatkarz niemieckiej reprezentacji, który wrócił do drużyny przed turniejem.

Współgospodarze ME Belgowie w pierwszym meczu turnieju bez większych kłopotów ograli niżej notowaną Austrię 3:0. Rywale jedynie w drugiej odsłonie, zakończonej wynikiem 25:23, zdołali nawiązać wyrównaną walkę.

Relacja i wynik na żywo z meczu ME siatkarzy Niemcy – Belgia na Polsatsport.pl w sobotę 14 września od godziny 17.30.