ME siatkarzy 2019: Wyniki meczów trzeciego dnia turnieju

Sobota była dniem przerwy dla reprezentacji Polski, ale na mistrzostwach Europy siatkarzy rozegrano osiem spotkań. W "polskiej" grupie D Holandia pokonała 3:0 Ukrainę, a Estonia przegrała 0:3 z Czarnogórą. Sprawdź wyniki sobotnich meczów.

W grupie B Belgia pokonała w Brukseli reprezentację Niemiec 3:2. Konfrontację dwóch półfinalistów Eurovolley 2017 awizowano jako najbardziej interesujące starcie trzeciego dnia turnieju. Siatkarze obu ekip spełnili oczekiwania i rozegrali interesujące spotkanie. Dwa pierwsze sety padły łupem Belgów, dwa kolejne wygrali podopieczni Andrei Gianiego. O wszystkim zadecydował więc tie-break. Od stanu 10:10 przewagę uzyskali Belgowie. Przestrzelona zagrywka Georga Grozera dała im piłkę meczową (14:12). Atakujący zrehabilitował się w kolejnej akcji, ale po chwili Hendrik Tuerlinckx zakończył tę konfrontację skutecznym atakiem (15:13).

Współgospodarze ME Belgowie odnieśli drugie zwycięstwo – w pierwszym meczu turnieju bez większych kłopotów ograli Austrię 3:0. Niemcy ponieśli drugą porażkę, gdyż na inaugurację ulegli 0:3 Serbii.