Nowe wyścigowe wyzwanie Rdest

Moto
Nowe wyścigowe wyzwanie Rdest
Materiały prasowe

Po startach w pierwszej, historycznej edycji W Series i gościnnych występach w kartingowym ROK CUP Poland, Gosia Rdest znów pojawi się na torze. Nasza zawodniczka otrzymała zaproszenie do startu w zawodach serii ADAC GT Masters. Już w ten weekend (14-15 września) będzie można ją oglądać podczas rundy rozgrywanej na torze Hockenhiem.

– Najbliższy weekend to dla mnie nowe wyścigowe wyzwanie. Gościnnie wystartuję w ADAC GT Masters, jednej z najmocniejszych serii GT3 na świecie. Zasiądę za kierownicą Audi R8 LMS, czyli nowszej wersji auta, którym w ubiegłym roku startowałam w barwach Olimp Racing podczas rundy GT Open w Barcelonie. To dla mnie duże wyróżnienie i kolejna ścieżka rozwoju jako kierowcy. Cieszę się, że w tym roku mam tyle możliwości jeżdżenia – mówi Rdest.


ADAC GT Masters to stale rozwijająca się seria, przyciągająca coraz większe zainteresowanie. Tegoroczna edycja składa się z siedmiu rund (po dwa wyścigi każda), rozgrywanych na torach w czterech krajach. W mistrzostwach bierze udział 19 zespołów z Niemiec Czech i Austrii. Gosia Rdest wystartuje w barwach ekipy Aust Motorsport i będzie drugą obok Carrie Schreiner kobietą w stawce.


Debiut Polki w ADAC GT Masters przypadnie na szóstą rundę mistrzostw, rozgrywaną na torze Hockenheim.

 

– To jeden z moich ulubionych torów. Punktowałam tu podczas tegorocznego startu w W Series, a w 2016 i 2017 roku zajmowałam drugie miejsce podczas mistrzostw Audi Sport TT Cup. Zapowiada się słoneczna pogoda, warunki mają być stabilne, liczę więc na dobre tempo – zapowiada Polka.

 

Sobotni (14 września) wyścig rozpocznie się o godz. 14:45, następnego dnia zawodnicy rozpoczną rywalizację o godz. 13:05. W obu przypadkach kolejność na starcie ustalą wcześniejsze kwalifikacje.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze