Fortuna 1 Liga: Cztery gole w Legnicy

Miedź Legnica zremisowała 2:2 w domowym meczu z Olimpią Grudziądz. Goście prowadzili już 2:0 po golach strzelonych w pierwszym kwadransie, ale ostatecznie drużyny podzieliły się punktami na zakończenie dziewiątej serii gier Fortuna 1 Ligi.

Wynik spotkania otworzył w 12. minucie Remigiusz Szywacz. Obrońca wykorzystał fatalną interwencję Łukasza Załuski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z bliskiej odległości zdobył bramkę. Trzy minuty później było już 2:0 dla gości po efektownym uderzeniu Joao Augusto.

Jeszcze przed przerwą "Miedzianka" strzeliła kontaktowego gola za sprawą Pawła Zielińskiego. Rezultat spotkania ustalił Marquitos uderzeniem z rzutu wolnego.

Dla Olimpii był to pierwszy remis w sezonie. Z kolei spadkowicz z PKO Ekstraklasy dzięki zdobyciu punktu wskoczył na szóste miejsce w tabeli.

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:2)
Bramki: Zieliński 38, Marquitos 48 - Szywacz 12, Joao Augusto 15

Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Bożo Musa, Nemanja Mijušković, Artur Pikk - Jakub Łukowski (82. Dawid Kort), Krzysztof Danielewicz (67. Valerijs Sabala), Adrian Purzycki, Marquitos, Henrik Ojamaa - Patryk Makuch (87. Maciej Śliwa)

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Lukas Duriska, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz - Sebastian Kamiński, Maciej Kona (79. Łukasz Bogusławski), Dominik Frelek, Konrad Handzlik (57. Omar Monterde), Omran Haydary (89. Elvir Maloku) - Joao Criciuma

Żółte kartki: Pikk, Mijušković - Duriska