MotoGP: Marquez wygrał w San Marino

Moto

Obrońca tytułu Marc Marquez (Honda) wygrał w klasie MotoGP wyścig motocyklowych mistrzostw świata o Grand Prix San Marino na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli, 13. rundę mistrzostw świata. Hiszpan zwyciężył po raz siódmy w sezonie.

Pięciokrotny mistrz świata na finiszu wyprzedził Francuza Fabio Quartararo (Yamaha). Trzecie miejsce zajął także Hiszpan Maverick Vinales (Yamaha). Obrońca tytułu odniósł 77. zwycięstwo w mistrzostwach świata, natomiast w "królewskiej" klasie MotoGP był najszybszy już po raz 51.

Hiszpan przejechał 27 okrążeń toru (w sumie 114,1 km) w czasie 42.25,163. Quartararo stracił 0,903 s, a Vinales był wolniejszy o 1,636. Czwarty na mecie Włoch Valentino Rossi (Yamaha) stracił do zwycięzcy już 12,660.

Po 13 z 19 wyścigów na czele klasyfikacji generalnej MotoGP znajduje się Marquez z dorobkiem 275 pkt. Drugie miejsce zajmuje Włoch Andrea Dovizioso - 182, a trzecie jego rodak Danilo Petrucci (obaj Ducati) - 151.

W Moto2 triumfował Hiszpan Augusto Fernandez (Kalex), lider klasyfikacji generalnej cyklu Hiszpan Alex Marquez (Kalex) był trzeci. W Moto3 najszybszy w San Marino był Japończyk Tatsuki Suzuki (Honda), prowadzenie po 13 z 19 wyścigów utrzymał Włoch Lorenzo dalla Porta (Honda), który uplasował się na ósmej pozycji.

Następną, 14. rundą mistrzostw świata będzie wyścig o Grand Prix Aragonii zaplanowany na 22 września.