Rylik i Piotrowski najlepszymi kickboxerami 30-lecia PZKB

Sporty walki
Rylik i Piotrowski najlepszymi kickboxerami 30-lecia PZKB
fot. PAP/CAF

Agnieszka Rylik i Marek Piotrowski zostali uznani przez kapitułę najlepszymi kickboxerami 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Pałacu Bursztynowym we Włocławku. Podczas gali ogłoszono nazwiska „Złotej Trzydziestki” PZKB.

Wśród kobiet zwyciężyła wielokrotna mistrzyni świata i Europy Agnieszka Rylik, która wyprzedziła inne utytułowane kickboxerki: Iwonę Guzowską i Annę Kasprzak.

 

W rywalizacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął słynny Marek Piotrowski, mistrz świata z 1987 roku i późniejszy zawodowy mistrz globu kilku organizacji, który toczył wspaniałe walki na amerykańskich ringach.

 

Na drugiej pozycji uplasował się inny legendarny zawodnik, obecny prezes PZKB Piotr Siegoczyński. W 1985 roku został pierwszym polskim mistrzem świata, a o kulisach wyjazdu do Budapesztu opowiadał: „Początki naszego kickboxingu były bardzo trudne, a na Węgry wyjechaliśmy trochę nieformalnie, jako... wycieczka studentów Politechniki Warszawskiej. I ta wycieczka wróciła ze złotym medalem. Oficjalnie nie mogliśmy pojechać, bowiem dostaliśmy zakaz od ówczesnych władz polskiego sportu”.

 

Trzecią lokatę w plebiscycie Związku zajął kolejny z wybitnych zawodników Mariusz Cieśliński.

 

Wśród gości jubileuszu 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu nie zabrakło twórcy tego sportu w Polsce, zasłużonego trenera reprezentacji i późniejszego prezesa Związku Andrzeja Palacza. Do Włocławka przyjechali również prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki i prezydent światowej federacji WAKO Roy Baker. W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu medalistów MŚ i ME. Nie zabrakło również władz samorządowych Włocławka.

 

W trakcie jubileuszu uhonorowano zawodników, trenerów, działaczy, pracowników Związku, przyjaciół i sponsorów oraz wiele innych osób związanych z polskim kickboxingiem.

 

Najepsi kickboxerzy i kickboxerki 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu:

 

kobiety:

 

1. Agnieszka Rylik
2. Iwona Guzowska
3. Anna Kasprzak
4. Dorota Godzina
5. Paulina Bieć
6. Paulina Jarzmik
7. Iwona Nieroda
8. Monika Florek
9. Marta Waliczek
10. Sandra Drabik
11. Kamila Bałanda
12. Karolina Koszewksa
13. Kinga Siwa
14. Róża Gumienna
15. Katarzyna Furmaniak

 

mężczyźni:

 

1. Marek Piotrowski
2. Piotr Siegoczyński
3. Mariusz Cieśliński
4. Przemysław Saleta
5. Roman Bugaj
6. Michał Wszelak
7. Łukasz Jarosz
8. Wojciech Szczerbiński
9. Damian Ławniczak
10. Robert Złotkowski
11. Robert Nowak
12. Michał Głogowski
13. Bogdan Sawicki
14. Mirosław Karwiński
15. Piotr Falender

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze