Rylik i Piotrowski najlepszymi kickboxerami 30-lecia PZKB

Sporty walki

Agnieszka Rylik i Marek Piotrowski zostali uznani przez kapitułę najlepszymi kickboxerami 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Pałacu Bursztynowym we Włocławku. Podczas gali ogłoszono nazwiska „Złotej Trzydziestki” PZKB.

Wśród kobiet zwyciężyła wielokrotna mistrzyni świata i Europy Agnieszka Rylik, która wyprzedziła inne utytułowane kickboxerki: Iwonę Guzowską i Annę Kasprzak.

W rywalizacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął słynny Marek Piotrowski, mistrz świata z 1987 roku i późniejszy zawodowy mistrz globu kilku organizacji, który toczył wspaniałe walki na amerykańskich ringach.

Na drugiej pozycji uplasował się inny legendarny zawodnik, obecny prezes PZKB Piotr Siegoczyński. W 1985 roku został pierwszym polskim mistrzem świata, a o kulisach wyjazdu do Budapesztu opowiadał: „Początki naszego kickboxingu były bardzo trudne, a na Węgry wyjechaliśmy trochę nieformalnie, jako... wycieczka studentów Politechniki Warszawskiej. I ta wycieczka wróciła ze złotym medalem. Oficjalnie nie mogliśmy pojechać, bowiem dostaliśmy zakaz od ówczesnych władz polskiego sportu”.

Trzecią lokatę w plebiscycie Związku zajął kolejny z wybitnych zawodników Mariusz Cieśliński.

Wśród gości jubileuszu 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu nie zabrakło twórcy tego sportu w Polsce, zasłużonego trenera reprezentacji i późniejszego prezesa Związku Andrzeja Palacza. Do Włocławka przyjechali również prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki i prezydent światowej federacji WAKO Roy Baker. W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu medalistów MŚ i ME. Nie zabrakło również władz samorządowych Włocławka.

W trakcie jubileuszu uhonorowano zawodników, trenerów, działaczy, pracowników Związku, przyjaciół i sponsorów oraz wiele innych osób związanych z polskim kickboxingiem.