UFC w Vancouver: "Widzę podwójnie". Walka Duffee - Hughes nierozstrzygnięta

Sporty walki

Todd Duffee (9-3-1NC, 3 KO) po ponad czterech latach wrócił do klatki UFC, ale nie będzie dobrze wspominał walki z Jeffem Hughesem (10-2-1NC, 4 KO, 1 SUB) na gali w Kanadzie. Ich pojedynek zakończył się bowiem werdyktem "No Contest" z powodu incydentalnego palca w oku.

Zawodnicy spokojnie rozpoczęli pojedynek, a z czasem Duffee chciał sprowadzić rywala do parteru. Po chwili znaleźli się w klinczu. Przy rozerwaniu Hughes ulokował kciuk w lewym oku rywala, co, jak się okazało, zakończyło pojedynek. Po konsultacji z lekarzem Duffee stwierdził bowiem, że "widzi podwójnie" i nie jest w stanie kontynuować walki.

33-letni Duffee wrócił do UFC po ponad czteroletniej przerwie. Po raz ostatni w klatce największej organizacji na świecie walczył w 2015 roku, przegrywając przez nokaut z Frankiem Mirem (18-13, 9 SUB). Porażkę w swojej ostatniej walce poniósł też Hughes. 31-latek w debiucie w UFC przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Maurice Greenem (8-2, 4 SUB).

Todd Duffee (9-3-1NC, 3 KO) vs Jeff Hughes (10-2-1NC, 4 KO, 1 SUB) – No Contest (faul, walka przerwana przez palec w oko)