Trener Warty Poznań: Nie ma problemu gry w Grodzisku

Piłka nożna

Jednym z gości poniedziałkowego Magazynu Fortuna 1 Ligi był trener Warty Poznań Piotr Tworek. Drużynę przejął po zakończeniu poprzedniego sezonu, w którym poznaniacy walczyli o utrzymanie się na zapleczu Ekstraklasy. W obecnych rozgrywkach Warta spisuje się rewelacyjnie, choć z powodu wymogów licencyjnych, jako gospodarz gra w Grodzisku Wlkp. - To nie jest problemem. Tak podchodzę do tego ja i moi piłkarze - mówił Tworek.

- Na samym początku rozgrywek wyrzuciliśmy z naszych głów problem boiska w Grodzisku. Przyjęliśmy, że to jest nasze boisko i traktujemy je tak, jakby to było nasze boisko w Poznaniu. Na pewno nie tłumaczymy się tym, że nie ma tylu kibiców, ilu byśmy sobie życzyli, że to nie jest nasz stadion. I jeżeli analizujemy mecz w Grodzisku, to analizujemy go jako mecz rozegrany u siebie - mówił trener Tworek.

 

Zapytany o piłkarzy, z których w tym sezonie może korzystać, szkoleniowiec odpowiedział:

 

- Początki były trudne, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, w jakiej jesteśmy sytuacji organizacyjnej czy finansowej. Oczywiście łatwo jest wytypować zawodnika, którego chciałoby się mieć w zespole, ale trzeba na to patrzeć przez pryzmat pieniędzy i czy taki piłkarz będzie chciał do nas przyjść. Dla mnie najistotniejsze było to, by piłkarze, którzy przychodzą do Warty, nie byli "zgranymi kartami". Żeby to byli gracze wciąż głodni sukcesów. Na przykład Łukasz Trałka jest takim piłkarzem, który wciąż chce wygrywać, grać o najwyższe cele. Jest dobrym duchem w szatni i na boisku.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

Szymon Rojek, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze