Liga Mistrzów: Dwa gole Wernera dały RB Lipsk zwycięstwo w Lizbonie

W spotkaniu pierwszej kolejki grupy G Ligi Mistrzów Benfica przegrała w Lizbonie z RB Lipsk 1:2. W innym meczu tej grupy Olympique Lyon zremisował z Zenitem Petersburg 1:1.

Kibice w Lizbonie długo czekali na pierwsze trafienie w tym spotkaniu. Wynik otworzył w 69. minucie Timo Werner, który wykorzystał zagranie Yussufa Poulsena i strzałem z pierwszej piłki z okolicy 15. metra zaskoczył bramkarza.

Gospodarze w 74. minucie mieli szansę na wyrównanie, gdy Adel Taarabt kapitalnie podał, a Franco Cervi znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, której jednak nie zdołał wykorzystać. To zemściło się na gospodarzach cztery minuty później, gdy Werner po raz drugi znalazł drogę do bramki rywali. Sędzia wahał się w tej sytuacji, nie był pewien, czy Werner nie był na spalonym, ale ostatecznie bramkę uznał.

W 84. minucie piłkarze Benfiki zdołali skutecznie odpowiedzieć. Rafa Silva wyłożył piłkę z prawej strony, a Haris Seferović dopełnił formalności. Jak się jednak później okazało, był to jedynie gol honorowy. Na odrobienie strat gospodarzom nie starczyło już czasu.

Benfica Lizbona - RB Lipsk 1:2 (0:0)
Bramki: Seferović 84 – Werner 69, 78

Benfica Lizbona: Odisseas Vlachodimos – Tomas Tavares, Ruben Dias, Ferro, Alex Grimaldo - Pizzi (76. Rafa Silva), Ljubomir Fejsa, Adel Taarabt, Franco Cervi (76. Haris Seferović) - Jota (67. David Tavares), Raul de Tomas

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Willi Orban, Ibrahima Konate, Nordi Mukiele - Diego Demme, Marcel Sabitzer, Konrad Laimer (39. Amadou Haidara), Emil Forsberg (88. Christopher Nkunku), Marcel Halstenberg (83. Lukas Klostermann) - Yussuf Poulsen, Timo Werner

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.