Liga Mistrzów FIBA: Legia Warszawa zwycięsko rozpoczęła kwalifikacje

Koszykarze Legii Warszawa wygrali w Kosowie z mistrzem tego kraju Sigalem Prisztina 81:79 w pierwszym meczu pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów FIBA. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w piątek w stolicy.

O sukcesie zespołu macedońskiego szkoleniowca Tane Spaseva zadecydowała ostatnia, zwycięska kwarta 20:10. W trzeciej gospodarze, w barwach których zagrał były reprezentant Polski Dardan Berisha (miał double-double 18 pkt i 11 asyst), narzucili swój styl i po 30 minutach prowadzili 69:61. Kosowianie trafili w całym spotkaniu 14 z 29 rzutów za trzy punkty, zaś legioniści 8 z 17.

Warszawski zespół wygrał walkę pod tablicami 40:31. Najlepszym ich graczem był Amerykanin Michael Finke, który uzyskał 26 punktów trafiając 6 z 8 rzutów za dwa punkty, 4 z 5 za trzy oraz obydwa wolne.

W przypadku awansu do drugiej rundy kwalifikacji Legia zmierzy się z rosyjskim Niżnym Nowogrodem, grupowym rywalem Anwilu w sezonie 2018/19. Z kwalifikacji spośród 24 ekip awans wywalczy osiem. Polski Cukier Toruń, wicemistrz kraju, rozpocznie rywalizację w drugiej rundzie kwalifikacji (26 i 29 września) i zmierzy się ze zwycięzcą w parze fińskie Karhu - Cmoki Mińsk.

Bez kwalifikacji w fazie grupowej LM wystąpi właśnie mistrz Polski Anwil Włocławek. W rozgrywkach LM 2019/20 zagra 48 ekip z 28 krajów, a sezon zasadniczy rozpocznie się 15 października.

W dotychczasowych trzech pierwszych edycjach rozgrywek grupowych Polskę reprezentowały Stelmet BC Zielona Góra i Rosa Radom, która dwukrotnie wywalczyła miejsce w fazie zasadniczej z eliminacji oraz Anwil.