Liga Mistrzów: Pewne zwycięstwo Ajaksu Amsterdam na inaugurację fazy grupowej

Ajax Amsterdam, który był rewelacją poprzedniego sezonu, pokonał Lille OSC 3:0 w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzięki temu został pierwszym liderem grupy H.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam objęli prowadzenie w 16. minucie. Nicolas Tagliafico ładnie dośrodkował z lewej strony boiska, obrońcy zapomnieli o Quincy Promesie i ten skierował piłkę głową do siatki. Dla reprezentanta Holandii, mającego 174 cm wzrostu, takie gole to rzadkość.

Goście nie zamierzali składać broni i wyprowadzali groźne kontrataki. Przed przerwą swoje okazje mieli Jonathan Ikone i Victor Osimhen, jednak żaden z nich nie umieścił piłki w bramce. Ostatecznie, po pierwszych 45 minutach Ajax Amsterdam prowadził w pełni zasłużenie.

W drugiej połowie goście znów mieli okazje, jednak albo brakowało im szczęścia, albo na posterunku był Andre Onana. Skutecznością pod bramką Mike’a Maignana błysnęli za to Edson Alvarez i Nicolas Tagliafico, rozstrzygając losy tego spotkania.

Ajax Amsterdam w najlepszy możliwy sposób rozpoczął rywalizację w Lidze Mistrzów. W grupie, w której są także Chelsea FC i Valencia CF, każde trzy punkty mogą okazać się na wagę złota.

Ajax Amsterdam - Lille OSC 3:0 (3:0)
Bramki: Promes 18, Alvarez 50, Tagliafico 62

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Sergino Dest, Joel Veltman, Daley Blind, Nicolas Tagliafico - Edson Alvarez, Quincy Promes, Lisandro Martinez (88. Jurgen Ekkelenkamp) - David Neres (83. Klaas-Jan Huntelaar), Dusan Tadić, Hakim Ziyech (77. Noa Lang)

Lille OSC: Mike Maignan - Zeki Celik, Jose Fonte, Gabriel, Domagoj Bradarić - Renato Sanches (63. Luiz Araujo), Benjamin Andre, Boubakary Soumare (77. Xeka), Jonathan Bamba - Jonathan Ikone (63. Yusuf Yazici), Victor Osimhen

Żółte kartki: Onana - Renato Sanches

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.