Magazyn żużlowy: Nerwica natręctw. Zaburzenie, które może mieć swoje plusy?

Żużel
Magazyn żużlowy: Nerwica natręctw. Zaburzenie, które może mieć swoje plusy?
fot. Polsat Sport

We wtorek 17 września czas na kolejny odcinek magazynu żużlowego. W nim porozmawiamy o zakończonych w miniony weekend rozgrywkach Nice 1 Ligi żużlowej, które padły łupem PGG ROW-u Rybnik. Głównym wątkiem będzie dyskusja o zaburzeniu obsesyjno-kompulsywnym, zwanym inaczej nerwicą natręctw. Czy w świecie sportu może przynieść ona wymierne korzyści? Początek magazynu o 20:00 w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

Obsessive-compulsive disorder, w skrócie OCD - to angielsko brzmiąca nazwa zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego, które charakteryzuje się występowaniem u człowieka obsesyjnych myśli. Wielu sportowców boryka się z tym problemem, jak chociażby Rafael Nadal. Wśród żużlowców można wymienić nazwisko Craiga Cooka, który nie wyjedzie na tor póki piętnaście razy nie sprawdzi tej samej śrubki...

 

Jak radzić sobie z tym przypadkiem? Czy jego minusy można zamienić w plusy? Czy nerwica natręctw jest w stanie poprowadzić sportowca do nieskazitelnej precyzji oraz perfekcyjności? A może jej skutki są wręcz odwrotne? I wreszcie, czy w środowisku żużlowym, w którym liczy się każdy detal oraz niesamowita odporność na stres, występuje to zjawisko nagminnie? O tym Tomasz Lorek porozmawia razem z zaproszonymi gośćmi, a będą nimi:

 

Julia Chomska - psycholog sportowy, współpracujący m.in. z żużlowcami truly.work Stali Gorzów.

 

Grzegorz Drozd - znakomity felietonista, redaktor naczelny Speedway Magazyn, który niedawno miał okazję odwiedzić Michaela Lee - indywidualnego mistrza świata z 1980 roku oraz Mike'a Patricka - jednego z najbardziej znanych fotoreporterów żużlowych na świecie.

 

Norbert Kościuch - wychowanek leszczyńskiej Unii, który miniony sezon w PGE Ekstralidze spędził w barwach Get Well Toruń. Wcześniej występował w takich klubach jak Orzeł Łódź, Polonia Piła, Start Gniezno, GKM Grudziądz oraz PSŻ Poznań. W 2002 roku zajął drugie miejsce w finale Brązowego Kasku w Tarnowie, gdzie uległ jedynie Robertowi Umińskiemu.

 

Nie zabraknie także tematu niedzielnego finału Nice 1 Ligi żużlowej, w którym PGG ROW Rybnik zwyciężył Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów Wielkopolski 49:41, zapewniając sobie tym samym awans do PGE Ekstraligi. Tych drugich czeka jeszcze dwumecz barażowy z przedostatnim zespołem z elity - truly.work Stalą Gorzów. Warto zaznaczyć, że ostrowianie to beniaminek pierwszej ligi, a więc absolutna rewelacja tych rozgrywek, która postawiła twardy opór Rekinom ze Śląska.

 

Magazyn żużlowy o godz. 20:00 w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze