Zdecydowanym faworytem spotkania jest reprezentacja Polski. Podopieczni Vitala Heynena udowodnili wysoką formę wygrywając w fenomenalnym stylu trzy pierwsze spotkania fazy grupowej kolejno z Estonią (3:1), Holandią (3:0) i Czechami (3:0). Teraz przenieśli się do Amsterdamu.

 

- Zmienić otoczenie też jest dobrze. Może potrzebujemy czegoś innego, żeby nie wpaść w rutynę. Coś zmienimy i miejmy nadzieję, że wyniki będą podobne - ocenił kapitan Biało-Czerwonych Michał Kubiak.

 

Kolejnym krokiem do zwycięstwa w grupie D będzie starcie z Czarnogórą. Dla ekipy prowadzonej przez Veljko Basicia będzie to historyczny występ na imprezie rangi mistrzowskiej. Aktualnie zajmują przedostatnie miejsce w zestawieniu wyprzedzając jedynie Estonię.

 

- Mamy to szczęście, że trafiła nam się grupa, w której, jeśli zagramy na sto procent, mecze będą wyglądały tak dobrze. Trener może sobie pozwolić na rotacje w składzie, co też będzie naszą przewagą, z tego względu, że inne zespoły muszą grać z nami pierwszą szóstką, jeśli chcą walczyć - powiedział libero reprezentacji Polski Paweł Zatorski.

 

Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Czarnogóra od godziny 17:00 na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI, TABELE I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019