MŚ w kolarstwie: Majka, Niewiadoma i Jasińska na czele polskiej kadry

Inne
MŚ w kolarstwie: Majka, Niewiadoma i Jasińska na czele polskiej kadry
fot. PAP

Rafał Majka oraz Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska będą liderami reprezentacji Polski w kolarskich mistrzostwach świata w angielskim hrabstwie Yorkshire (22-29 września). Ze startu zrezygnował będący bez formy Michał Kwiatkowski.

Skład reprezentacji ogłosił Polski Związek Kolarski. Łącznie w Anglii wystartuje 29 Biało-Czerwonych.

 

Kwiatkowski poinformował we wtorek na Twitterze, że nie wystartuje w MŚ z powodu przemęczenia. - Zbyt wielki mam szacunek do tych barw i tego orzełka, by jechać na MŚ 2019. Po Tour de France mówiłem, że mój organizm woła o solidną przerwę. Bez półśrodków. Od tamtej pory nie gonię wyniku. Bardzo tego potrzebowałem. Trzymam mocno kciuki za całą kadrę - napisał mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z Ponferrady (2014).

 

W tym sezonie 29-letni kolarz z Torunia nie błyszczał, a po miesięcznej przerwie po Tour de France był zupełnie bez formy. W klasyku w Hamburgu zajął 116. miejsce, następnie nie ukończył wyścigu etapowego Deutschland Tour. Kilka dni temu w pierwszym klasyku w Kanadzie - Grand Prix Quebecu był 119., a w trakcie drugiego w Montrealu zszedł z trasy.

 

W tej sytuacji liderem Viało-Czerwonych w wyścigu elity o mistrzostwo świata 29 września będzie Majka, szósty zawodnik zakończonej w niedzielę w Madrycie Vuelta a Espana. W wyścigu kobiet w Yorkshire liderkami polskiej kadry będą Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska.

 

Przed rokiem w mistrzostwach świata w Innsbrucku najlepiej z Polaków wypadli Kwiatkowski - czwarty w jeździe indywidualnej na czas oraz Jasińska - piąta w wyścigu kobiet ze startu wspólnego. W wyścigu mężczyzn w Austrii Majka zajął 35. miejsce.

 

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Yorkshire:

 

elita mężczyzn: Rafał Majka, Maciej Bodnar, Paweł Poljański (wszyscy Bora-Hansgrohe), Michał Gołaś (Ineos), Łukasz Wiśniowski, Łukasz Owsian (obaj CCC); jazda ind. na czas: Bodnar, Kamil Gradek (CCC)

 

elita kobiet: Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), Anna Plichta (Trek-Segafredo), Marta Lach, Agnieszka Skalniak (obie CCC-Liv), Małgorzata Jasińska (Movistar), Aurela Nerlo (TKK Pacific Nestle Fitness), Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper); jazda ind. na czas: Plichta

 

młodzieżowcy: Filip Maciejuk (Leopard), Szymon Sajnok (CCC), Stanisław Aniołkowski (CCC Development), Artur Sowiński (VPM Porto Sant'Elpidio), Szymon Krawczyk (Voster ATS); jazda ind. na czas: Maciejuk, Szymon Tracz (CCC Development)

 

juniorzy: Dominik Górak, Miłosz Ośko (obaj Warszawski Klub Kolarski); jazda ind. na czas: Kacper Majewski (KKS Gostyń), Michał Gałka (UKS Copernicus)

 

juniorki: Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), Nikola Wielowska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Karolina Stępień (LSKK Bełchatów); jazda ind. na czas: Krześlak, Julia Kowalska (KTK Kalisz). 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze