Parke chce walczyć z mistrzem prestiżowej organizacji

Sporty walki

Tymczasowy mistrz KSW w wadze lekkiej Norman Parke chce regularnie podnosić sobie poprzeczkę. Po niejednogłośnym wypunktowaniu Marcina Wrzoska w Londynie napisał na Twitterze, że z przyjemnością zmierzyłby się z mistrzem innej organizacji.

Na gali KSW 50, która odbyła się w sobotę, Parke stanął przed szansą wywalczenia tymczasowego mistrzostwa wagi lekkiej. To mu się udało. Po pięciu rundach taktycznej i równej walki z Wrzoskiem sędziowie nie byli jednomyślni. Na szczęście dla Irlandczyka, dwóch z nich przyznało mu zwycięstwo. Tuż po zakończonym pojedynku obaj zawodnicy dogadali między sobą starcie rewanżowe.

 

Ostatni wpis Parke'a świadczy jednak o tym, że niekoniecznie będzie zainteresowany takim zestawieniem. Tymczasowy mistrz wagi lekkiej zaproponował ciekawe rozwiązanie.

 

- Zawsze miałem problem z wizą, ale powiedziano mi, że teraz wszystko jest w porządku. Co powiecie na walkę mistrz kontra mistrz? - zapytał na Twitterze.

 

W jego wpisie znalazły się dwie organizacji: RIZIN FF oraz Bellator. Ta pierwsza zorganizuje niedługo turniej, który ma wyłonić mistrz wagi lekkiej. Weźmie w nim udział m.in. czempion Bellatora Patricky Freire, który dość niespodziewanie pokonał w maju tego roku Michaela Chandlera przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Problem Parke'a polega na tym, że kilka dni temu poznaliśmy wszystkich ośmiu uczestników turnieju RIZIN FF.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze