Piłkarze Śląska Wrocław odwiedzili małych pacjentów Przylądka Nadziei

Piłka nożna
Piłkarze Śląska Wrocław odwiedzili małych pacjentów Przylądka Nadziei
fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Dzień po meczu w PKO Ekstraklasie Mariusz Pawelec, Piotr Celeban i Robert Pich spotkali się z podopiecznymi Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Wizyta piłkarzy Śląska w Przylądku Nadziei wzbudziła wśród dzieci dużo emocji i co najważniejsze, uśmiechy na ich twarzach.

Tym razem zawodnicy wystąpili w podwójnej roli, bowiem reprezentowali nie tylko swój klub, ale także dzieci z Przedszkola nr 23 we Wrocławiu. Przedszkolaki z tamtejszej placówki własnoręcznie przygotowały rysunki dla małych pacjentów Przylądka Nadziei. Oryginalne prace trafiły do torebek z prezentami, które piłkarze Śląska rozdali podopiecznym Kliniki. Przy okazji piłkarze przeprowadzili parę wywiadów i dowiedzieli się, kto interesuje się piłką nożną oraz komu kibicuje. Wśród dzieci nie zabrakło również fanów Śląska, którzy pamiętali zawodników ze swych wizyt na meczach Ekstraklasy.

 

Podczas odwiedzin zawodnicy spotkali się również z kierownikiem Kliniki prof. Alicją Chybicką, której wręczyli meczową koszulkę z logiem Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i zaprosili na najbliższe derbowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.

 

 

Współpraca klubu z Fundacją trwa od dłuższego czasu. Od początku sezonu jej logo zajmuje centralne miejsce na koszulce Śląska, w sprzedaży cały czas są kubki z herbem WKS-u, oznakowane specjalną naklejką. Część dochodu z zakupu każdego z nich przeznaczana jest na leczenie dzieci chorujących na nowotwory.

 

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 28 lat pomaga dzieciom chorym na raka. Przez ten czas w całej Polsce wsparła kilkanaście tysięcy chorych na nowotwory. Pomaga też małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądek Nadziei, której nowa siedziba powstała z jej inicjatywy i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających z całego kraju na leczenie do Wrocławia.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze