PlusLiga: Koniec ciężkiej pracy, Cuprum rozpoczyna serię sparingów

Siatkówka
PlusLiga: Koniec ciężkiej pracy, Cuprum rozpoczyna serię sparingów
tot. Materiały prasowe

Siatkarze Cuprum Lubin przygotowania do nowego sezonu PlusLigi rozpoczęli 2 września. Po ponad dwóch tygodniach wytężonej pracy, zespół czeka seria sparingów z wymagającymi rywalami. Pierwsze już w najbliższy weekend.

Siatkarze z Lubina przez dwa tygodnie ciężko pracowali podczas treningów w hali, a także na siłowni i na boisku do siatkówki plażowej. Teraz dolnośląska drużyna przystąpi do pierwszych gier kontrolnych, ale jeszcze w niepełnym składzie.

 

Od początku przygotowań do dyspozycji trenera Marcelo Fronckowiaka pozostaje 12 zawodników. Na treningach brakuje reprezentantów:  Portugalczyka Miguela Tavaresa i Białorusina Maksima Morozau, a także członków sztabu szkoleniowego Mateusza Kowalika (kadra Słowacji), Rainera Vasilljeva (kadra Estonii). Cała czwórka bierze udział w trwających właśnie mistrzostwach Europy.

 

Pierwszy sprawdzian Cuprum odbędzie się w najbliższe sobotę i niedzielę podczas dwudniowego Turnieju o Puchar Prezydenta Legnicy. Udział w nim wezmą zespoły Jastrzębskiego Węgla, Asseco Resovii Rzeszów i GKS-u Katowice.

 

W sobotę o godzinie 15:00 dojdzie do meczu lubinian z jastrzębianami. Zwycięzca tego starcia zagra w niedzielę z lepszym w spotkaniu Asseco Resovii z GKS-em. Pokonani zagrają o trzecie miejsce.

 

Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi Cuprum rozegra 26 października. Do Lubina zawita rewelacja poprzednich rozgrywek, czwarta drużyna ligi Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Informacja prasowa, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze