Wojtaszek: Nie znaliśmy zawodników z Czarnogóry

Siatkówka

- To była nieobliczalna drużyna, nie znaliśmy jej zawodników. Wyszli i grali to, co potrafili - powiedział libero reprezentacji Polski, Damian Wojtaszek po spotkaniu z Czarnogórą (3:0) w ramach siatkarskich mistrzostw Europy.

Marcin Lepa: Damian Wojtaszek trochę spocony, ale patrząc na liczbę przebitych zagrywek przez Czarnogórców, chyba nie był to najmocniejszy rywal?

Damian Wojtaszek: Każdy z nas wie, jak gra się takie spotkania. To była nieobliczalna drużyna, nie znaliśmy jej zawodników. Wyszli i grali to, co potrafili. Czasami im wychodziło, czasami nie. Jako drużyna musieliśmy być wtedy szczególnie skoncentrowani, bo takie mecze potrafią się zmienić w horror.

 

Cieszę się, że trzymacie koncentrację, że nie odpuszczacie. 

 

Na tym to polega. Mamy 14 zawodników, którzy grają. Jedni mogą odpocząć, drudzy wtedy dostają szansę. Teraz przed nami dzień wolny i mecz z Ukrainą. 

 

Dzień wolny się przyda?

Na pewno każdy z nas potrzebuje odpoczynku. Za nami szalona podróż - musieliśmy dostać się rano na trening, z treningu do hotelu, potem na mecz. Ważne, że mamy to już za sobą i skupiamy się na Ukrainie.

 

WYNIKI, TABELE I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019

Marcin Lepa, BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze