Nietypowy sposób na pobudzenie piłkarzy PSG

Piłka nożna
Nietypowy sposób na pobudzenie piłkarzy PSG
fot. PAP

Hiszpański dziennik "El Mundo" opisał historię gum do żucia z kofeiną, które zawodnicy Paris Saint-Germain otrzymują w klubie, aby poprawić swoją koncentrację. Okazuje się, że specjalny produkt wymyśliła... US Army.

Gumy zostały sprowadzone do Europy kilka lat temu. Początkowo miały służyć jako wspomagacze dla kierowców, ale z czasem zaczęli korzystać z nich sportowcy. Najpierw ich działanie przetestowali piłkarze juniorskich drużyn Monaco. Efekty były zadowalające, więc sięgnęli po nie także zawodnicy dorosłej ekipy, którzy w sezonie 2016/2017 triumfowali w rozgrywkach Ligue 1. Teraz, jak zauważyli dziennikarze, solidarnie gumy przed spotkaniem żują gracze PSG.

 

Niezawierającą cukru gumę gwiazdorzy PSG żują pod koniec rozgrzewki. Produkt posiada w swoim składzie dużą dawkę kofeiny, która przyswajana jest przez organizm w ciągu pięciu minut. Japońscy naukowcy uważają, że żucie tej gumy poprawia szybkość podejmowania decyzji i zmniejszaj zmęczenie. 

Choć kofeina nie znajduje się na liście substancji zakazanych przez agencję antydopingową, jest na liście tych będących pod obserwacją komisji. Kto wie, czy jeśli magiczne gumy nie staną się jeszcze bardziej popularne, pracownicy WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) nie zainteresują się nimi nieco bardziej.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ LIGUE 1

seb, BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze