Kolejny zagraniczny siatkarz wzmocni reprezentację Włoch?

Siatkówka
Kolejny zagraniczny siatkarz wzmocni reprezentację Włoch?
fot. CyfraSport

Reprezentacja Włoch ma komplet zwycięstw i jest jednym z głównych faworytów rozgrywanych obecnie siatkarskich mistrzostw Europy. W kolejnej wielkiej imprezie Italia może mieć do dyspozycji kolejnego uznanego siatkarza. Obok Osmany'ego Juantoreny do zespołu może dołączyć inny zagraniczny zawodnik, Dick Kooy.

Kooy reprezentował Holandię w latach 2009-2015, ale w 2016 roku przyjął włoskie obywatelstwo, mając na swoim koncie występy między innymi dla Casa Modena oraz Lube Banca Maserata. Następnie bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (2013-2015), Halkbanku Ankara czy Dinama Moskwa, jednak to Włochy były najbliższe jego sercu. Siatkarz zamieszkał na stałe z rodziną w Mediolanie.

- Pewnego dnia wrócę do Serie A i zagram w niej już jako reprezentant Włoch. Na tę chwilę nie zastanawiam się nad tym - mówił w 2016 roku zawodnik, który zdziwił wielu holenderskich kibiców swoją decyzją.

W tym roku przyjmujący podpisał kontrakt z Gas Sales Piacenza i wiele wskazuje na to, że niedługo zagra dla nowej reprezentacji. Dwuletni zakaz gry nałożony przez FIVB już minął, a Gian Luca Pasini zapowiedział, że 31-latek może zostać włączony do zespołu już na tegoroczny Puchar Świata - impreza zostanie rozegrana w Japonii w dniach 1-16 października.

Innym zagranicznym siatkarzem, który występuje w reprezentacji Italii, jest Juantorena. Kubańczyk reprezentuje Włochy od 2015 roku.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie