Kovac: Trudno było sobie wyobrazić, byśmy wyrzucili ze stadionu mistrza Serbii

Piłka nożna

- Wiedzieliśmy, że Crvena zvezda to trudny rywal i na pewno nie zostawią nam dużo miejsca,a do tego będą się bardzo mądrze bronić. Strzeliliśmy trzy gole, a mieliśmy jeszcze przynajmniej dwie okazje na podwyższenie wyniku. Trudno było sobie jednak wyobrazić, byśmy wyrzucili ze stadionu mistrza Serbii, więc jesteśmy zadowoleni z tego występu - powiedział trener Bayernu Monachium Niko Kovac po zwycięstwie jego drużyny 3:0 nad FK Crvena zvezdą w 1. kolejce Ligi Mistrzów.

Roman Kołtoń: Na początku pozdrowienia od Artura Wichniarka.

 

Niko Kovac: Ja również pozdrawiam mojego serdecznego przyjaciela!

 

Początek zmagań Bayernu w fazie grupowej Ligi Mistrzów należy ocenić na plus, ale chyba nie wszystko działało tak, jak powinno, szczególnie w pierwszej połowie?

 

Zaczęliśmy turniej od ważnego zwycięstwa u siebie. Wiedzieliśmy, że Crvena zvezda to trudny rywal i na pewno nie zostawią nam dużo miejsca, a do tego będą się bardzo mądrze bronić. Musieliśmy więc spokojnie rozgrywać to spotkanie i powoli wchodzić w rytm meczu. Strzeliliśmy trzy gole, a mieliśmy jeszcze przynajmniej dwie okazje na podwyższenie wyniku. Trudno było sobie jednak wyobrazić, byśmy wyrzucili ze stadionu mistrza Serbii, więc jesteśmy zadowoleni z tego występu.

 

Robert Lewandowski miał kilka okazji, ale trafił tylko raz. Nie da się jednak ukryć, że piłka szuka go w polu karnym.

 

Dokładnie. Nie wiem czy dobrze liczę, ale "Lewy" strzelił dla Bayernu w sześciu ostatnich meczach z rzędu. Jest dla nas niesamowicie ważnym zawodnikiem, tak samo zresztą jak dla reprezentacji Polski. Cieszymy się, że jest zdrowy i może grać na najwyższym poziomie.

 

Robert cieszył się na ten sezon, ponieważ sądzi, że Bayern stać na to, by zawędrować wysoko w Lidze Mistrzów.

 

To są najtrudniejsze rozgrywki klubowe na świecie i przynajmniej dziesięć zespołów ma szansę, by zakończyć je z trofeum. Do tego jednak trzeba mieć zawodników, których nie imają się kontuzje a także trochę szczęścia. Mam nadzieję, że w tym roku się ono do nas uśmiechnie.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Roman Kołtoń, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie