Liga Mistrzów: Efektowne zwycięstwa Manchesteru City i Dinama Zagrzeb

Manchester City i Dinamo Zagrzeb były bezlitosne dla swoich pierwszych rywali w grupie C Ligi Mistrzów. Anglicy wygrali z Szachtarem Donieck 3:0, natomiast Chorwaci rozprawili się z Atalantą Bergamo 4:0.

Piłkarze Szachtara Donieck i Manchesteru City znają się doskonale, ponieważ rywalizowali w fazie grupowej także w poprzednim sezonie. Oba mecze były jednostronne. Anglicy wygrali na wyjeździe 3:0, natomiast u siebie aż 6:0.

Tym razem było... podobnie. Dominacja podopiecznych Josepa Guardioli nie podlegała dyskusji. Pierwsze skrzypce grali Ilkay Gundogan i Riyad Mahrez. W 24. minucie ten pierwszy oddał strzał zza pola karnego i trafił w słupek. W polu karnym znalazł się reprezentant Algierii, który doskoczył do piłki i umieścił ją w bramce. Gospodarze reklamowali spalonego, ale sędzia był innego zdania. W 38. minucie role się odwróciły. Mahrez zagrał do szarżującego Gundogana i chwilę później Andrij Pjatow znów musiał wyciągać piłkę z siatki.

Druga połowa przyniosła kolejne trafienie dla gości. W 76. minucie wyprowadzili oni błyskawiczny kontratak spod własnej bramki, po którym Kevin De Bruyne podał do Gabriela Jesusa. Brazylijczyk nie miał żadnych problemów z pokonaniem Pjatowa.

The Citizens są prawdziwym koszmarem Szachtara Donieck w LM. W pięciu meczach Anglicy strzelili w sumie czternaście goli. Żadna inna drużyna nie szczyci się takim osiągnięciem w konfrontacji z tym ukraińskim zespołem.

Szachtar Donieck – Manchester City 0:3 (0:2)

Bramki: Mahrez 24, Gundogan 38, Jesus 76

Szachtar Donieck: Andrij Pjatow – Serhij Bołbat, Serhij Krywcow, Mykoła Matwijenko, Ismaily – Alan Patrick (74. Marcos Antonio), Taras Stepanenko – Marlos, Taison, Manor Solomon (46. Jewhen Konoplanka) – Junior Moraes (77. Dentinho)

Manchester City: Ederson – Kyle Walker (81. Joao Cancelo), Fernandinho, Nicolas Otamendi, Ołeksandr Zinczenko – Ilkay Gundogan, Rodri (83. Benjamin Mendy), Kevin De Bruyne (77. Bernardo Silva) – Riyad Mahrez, Gabriel Jesus, Raheem Sterling

Żółta kartka: Rodri

To nie był udany debiut w Lidze Mistrzów dla Atalanty Bergamo. Włoski zespół, wspierany przez trzy tysiące swoich kibiców, przegrał wyjazdowy mecz z Dinamo Zagrzeb. Już po pierwszej połowie goście prowadzili 3:0, co przesądziło losy tego spotkania. W przerwie trener Gian Piero Gasperini dokonał dwóch zmian, ale nic to nie pomogło. Gospodarze postawili kropkę nad "i" w 68. minucie, kiedy swojego trzeciego gola strzelił Mislav Orsić.

W kadrze gospodarzy zabrakło Damian Kądziora.

Dinamo Zagrzeb – Atalanta Bergamo 4:0 (3:0)

Bramki: Leovac 10, Orsić 31, 42, 68

Dinamo Zagrzeb: Dominik Livaković – Petar Stojanović, Kevin Theophile-Catherine, Dino Perić, Marin Leovac – Nikola Moro (73. Amer Gojak), Emir Dilaver, Arijan Ademi – Dani Olmo, Bruno Petković (83. Mario Gavranović), Mislav Orsić (76. Luka Ivanusec)

Atalanta Bergamo: Pierluigi Gollini, Rafael Toloi, Berat Djimsiti, Andrea Masiello (46. Rusłan Malinowski) – Hans Hateboer, Marten de Roon, Remo Freuler (46. Mario Pasalić), Robin Gosens – Josip Ilicić (89. Musa Barrow), Duvan Zapata, Alejandro Gomez

Żółte kartki: Theophile-Catherine , Moro – Djimsiti, De Roon, Gosens

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.