Liga Mistrzów: Lokomotiw zdobył Leverkusen! Gol Krychowiaka przeciwko Bayerowi

Lokomotiw Moskwa z dwoma Polakami w składzie odniósł wyjazdowe zwycięstwo z Bayerem Leverkusen w 1. kolejce fazy grupowej w grupie D Ligi Mistrzów. Rosyjska drużyna, której prowadzenie dał Grzegorz Krychowiak pokonała "Aptekarzy" 2:1. Krychowiak oraz drugi z reprezentantów Polski - Maciej Rybus spędzili na boisku pełne 90 minut.

W trakcie całego spotkania to gospodarze mieli przewagę, ale początek należał do przyjezdnych. W 16. minucie kapitalną formę potwierdził Krychowiak, który wykorzystał sytuację sam na sam, pokonując bramkarza Lukasa Hradecky'ego mocnym, płaskim strzałem.

Asystę przy trafieniu "Krychy" zaliczył Joao Mario. Natomiast 65-krotny reprezentant Polski bardzo pewnie wbiegł w pole karne i uprzedził Fiodora Smołowa, który również wyszedł do prostopadłego podania Portugalczyka. Radość Krychowiaka i spółki z prowadzenie nietrwała jednak zbyt długo. Niespełna dziesięć minut później Bayer doprowadził do wyrównania za sprawą samobójczego trafienia Benedikta Howedesa.

Lokomotiw miał tego dnia chrapkę na zwycięstwo. Postawa drużyny prowadzonej przez Jurija Siomina została nagrodzona w 37. minucie. Błąd przy wybiciu piłki popełnił bramkarz Bayeru. Hradecky, który zbyt krótko wyeksploatował futbolówkę, tym samym sprawił prezent Dmitrijowi Barinowowi, który strzałem z dystansu bez przyjęcia zdobył ładną bramkę.

Po przerwie mimo licznych szans z obu stron, wynik spotkania się nie zmienił. Oznacza to, że niespodzianka stała się faktem, ponieważ za taką należy uznać wygraną Lokomotiwu. Sędzią głównym spotkania rozgrywanego na BayArena był polski arbiter Paweł Raczkowski.

Bayer Leverkusen - Lokomotiv Moskwa 1:2 (1:2)

Bramki: Howedes 25 (s) - Krychowiak 16, Barinow 37

Bayer: Lukas Hradecky - Lars Bender, Jonathan Tah, Sven Bender, Wendell - Aranguiz, Julian Baumgartlinger (71. Nadiem Amiri), Karim Bellarabi, Kai Havertz, Leon Bailey (46. Lucas Alario) - Kevin Volland

Lokomotiv: Guilherme - Władisław Ignatjew, Vedran Corluka, Benedikt Howedes, Maciej Rybus - Murilo Cerqueira, Rifat Zhemaletdinow, Dmitrij Barinow, Grzegorz Krychowiak, Joao Mario (90. Bryan Idowu) - Fiodor Smołow

Żółte kartki: Aranguiz - Barinow

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.