Liga Mistrzów: Wygrana Bayernu Monachium. Gol Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał Crvenę Zvezdę (3:0) w pierwszej serii gier fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik meczu w pierwszej połowie otworzył Kingsley Coman. W 80. minucie swoje trafienie zanotował Robert Lewandowski, a w doliczonym czasie gry trzeciego gola strzelił Thomas Muller.

Gospodarze udokumentowali swoją przewagę trafieniem Comana w 34. minucie. Francuz wykorzystał dośrodkowanie Ivana Perisicia z lewej strony pola karnego i głową pokonał Milana Borjana. Były golkiper Korony Kielce w pierwszej połowie miał sporo pracy, ale ostatecznie dał się zaskoczyć tylko raz.

W drugiej części gry Borjan jeszcze częściej musiał interweniować. Zaskoczyć próbował go między innymi Lewandowski. Polak znalazł się w doskonałej sytuacji po uderzeniu Ivana Perisicia, które wylądowało na poprzeczce, ale niecelnie dobił ten strzał ekwilibrystycznymi nożycami. Co nie wyszło mu wtedy, udało się w 80. minucie. "Lewy" wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości skierował wślizgiem futbolówkę do bramki. Jak się później okazało, nie było to ostatnie trafienie w tym meczu. W doliczonym czasie gry gola strzelił bowiem Muller. Bayern tym samym od wygranej rozpoczął zmagania w grupie B.

W drugim spotkaniu tej grupy piłkarze Olympiakosu niespodziewanie zremisowali u siebie z Tottenhamem (2:2). Mistrzowie Niemiec zostali więc liderami grupy po pierwszej kolejce zmagań.

Lewandowski w sezonie 2019/2020 imponuje skutecznością. Oprócz trafienia z Crveną, już ośmiokrotnie pokonał golkiperów rywali. Siedem goli strzelił w Bundeslidze, a kolejnego dołożył w krajowym pucharze w meczu z Energie Cottbus (3:1).

Bayern Monachium - Crvena Zvezda 3:0 (1:0)

Bramki: Coman 34, Lewandowski 80, Muller 90

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Benjamin Pavard, Niklas Sule, Lucas Hernandez - Thiago Alcantara, Corentin Tolisso (65. Javi Martinez) - Ivan Perisić (65. Serge Gnabry), Philippe Coutinho (83. Thomas Muller), Kingsley Coman - Robert Lewandowski

Crvena Zvezda: Milan Borjan - Marko Gobeljic, Nemanja Milunovic, Milos Degenek, Jander Ribeiro Santana - Jose Canas, Dusan Jovancic (62. Milos Vulic) - Rajiv van La Parra, Marko Marin, Mateo Ezequiel Garcia (83. Aleksa Vukanovic) - Milan Pavkov (70. Richmond Boakye)

Żółte kartki: Degenek, Vulic

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.