ME siatkarzy 2019: Ukraina - Estonia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Mecz Ukraina - Estonia będzie jednym z dwóch rozgrywanych w środę spotkań grupy D mistrzostw Europy siatkarzy. Dla Estończyków będzie to jednocześnie pożegnalne starcie w turnieju, z którego z pewnością wyjadą mocno rozczarowani. Na razie nie zdobyli w nim ani jednego punktu. Ukraińcy rozpoczęli rywalizację od sprawienia niespodzianki, mają na koncie dwa zwycięstwa i wciąż spore szanse na awans do 1/8 finału. Relacja i wynik na żywo meczu Ukraina - Estonia na Polsatsport.pl od godziny 16:00.

W swoim pierwszym meczu na tegorocznych mistrzostwach Ukraińcy dość niespodziewanie pokonali 3:1 reprezentację Czech. To zwycięstwo zdecydowanie zwiększyło ich szansę na awans do 1/8 finału. Później przyszła porażka z Holandią, ale zwycięstwo nad Czarnogórą w kolejnym spotkaniu spowodowało, że Ukraińcy są już o krok od zrealizowania planu. Wystarczy w środę pokonać reprezentację Estonii. To raczej ostatnia szansa, by zespół Ugisa Krastinsa dopisał dobie punkty w rywalizacji grupowej. W czwartek Ukraina zagra bowiem z Polską, a w starciu z mistrzami świata szans raczej nie ma.          

 

Estonia na mistrzostwach rozczarowała. Za tą drużyna przyjechała bardzo duża grupa kibiców, których jest około półtora tysiąca. W ich obecności zespół trenera Gheorghe Cretu rozegrał całkiem udane spotkanie z Polską, której uległ jednak 1:3. Później przyszły porażki do zera. Ta zaskakująca z debiutującą w mistrzostwach Czarnogórą oraz z Czechami. Holendrom Estończycy zdołali urwać seta, ale czwarty przegrany mecz pozbawił ich szans na wyjście z grupy. A nie tak to miało wyglądać.  

 

 

- Nasza reprezentacja się rozwija, więc kibice oczekują od nas poprawy wyników z poprzednich turniejów. Teraz przekonamy się, czy jesteśmy w stanie zrobić krok do przodu. Ten rok może nie jest dla nas udany tak, jak był poprzedni, ale może właśnie na mistrzostwach Europy odnajdziemy tamten blask. Kibice, zawodnicy i trenerzy w to wierzą, bez tej wiary i nadziei nie byłoby sensu tu startować - mówił przed pierwszym spotkaniem znany z polskich parkietów kapitan Estonii Kert Toobal. Dla tego czterdziestoletniego siatkarza to już piąte mistrzostwa Europy. Był więc na wszystkich, w których uczestniczyła jego reprezentacja. Na kolejne zapewne już nie pojedzie. 

 

Estończycy na pewno spróbują pożegnać się z tegoroczną imprezą zwycięstwem, by zakończyć ja z twarzą i podziękować kibicom za wsparcie. Pytanie tylko, czy zaawansowanych wiekowo zawodników Cretu stać będzie na zatrzymanie zdeterminowanej, bo wciąż walczącej o awans Ukrainy.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Ukraina - Estonia na Polsatsport.pl od godziny 16:00.

 

WYNIKI, TABELE I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie