MŚ w zapasach: Polki z dwoma kwalifikacjami olimpijskimi

Sporty walki

Jowita Wrzesień awansowała do półfinału wagi 57 kg, a Roksana Zasina stoczy walkę o brązowy medal w kategorii 53 kg zapaśniczych mistrzostw świata rozgrywanych w kazachskim Nursułtanie. Obie reprezentantki tym samym zapewniły sobie kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Zasina stoczyła dwie walki repesażowe i wygrała obie, dzięki temu stanie przed szansą pojedynku o brązowy medal z Qianyu Pang (Chiny). W pierwszej zwyciężyła Iulię Leordę (Mołdawia) 7:0, a drugiej Liannę de la Caridad Montero Herrerę (Kuba) 3:1.

Rywalką Wrzesień w pojedynku o finał będzie w środę wieczorem Chinka Ningning Rong. Walki o medale rozegrane zostaną w czwartek.

Polka rozpoczęła turniej od pokonania w kwalifikacjach Szwedki Sary Johanny Lindborg 4:2. W 1/8 finału jej wyższość musiała uznać Włoszka Arianna Carieri, ulegając na punkty 1:2.

W ćwierćfinale Wrzesień zwyciężyła przez położenie na łopatki Brazylijkę Giullię Rodrigues Penalber de Oliveira w drugiej rundzie.

Ningning Rong w drodze do półfinału wygrała z Rosjanką Mariną Simonjan 15:4 i Białorusinką Iryną Kuraczkiną 4:1.

W środowe przedpołudnie wystąpiła jeszcze jedna podopieczna trenera Piotra Krajewskiego - Daria Osocka-Palińska (Agros Żary) w wadze 76 kg. Polka w kwalifikacjach położyła na łopatki Miliamys de la Caridad Marin Potrille (Kuba), a w 1/8 finału przegrała w tym samym stylu z Ałłą Bielinską (Ukraina). Bielinska uległa w kolejnym pojedynku Niemce Aline Focken Rotter i Polka znalazła się poza burtą turnieju.

W środę wyłonione zostaną medalistki w kategoriach: 50, 53, 55 i 72 kg.