Pięciokrotna mistrzyni olimpijska Missy Franklin na ślubnym kobiercu

Inne
Pięciokrotna mistrzyni olimpijska Missy Franklin na ślubnym kobiercu
fot. PAP

Pięciokrotna mistrzyni olimpijska w pływaniu Melissa "Missy" Franklin, która w grudniu poinformowała na portalu społecznościowym o zakończeniu kariery, tym razem pochwaliła się także w internecie, że wyszła za mąż. Jej wybrankiem jest także były pływak Hayes Johnson.

24-latka sześciokrotna medalistka olimpijska, która miała ostatnio kłopoty zdrowotne, co zmusiło ją do zakończenia kariery, napisała pod zdjęciem w sukni ślubnej i z pięknym bukietem róż: "Mr. and Mrs. Johnson".

 

Franklin jako nastolatka była jedną z największych gwiazd igrzysk w Londynie. Wróciła z nich z pięcioma medalami - czterema złotymi i brązowym (dwa złote krążki wywalczyła indywidualnie, a resztę w sztafetach).

 

W Rio de Janeiro poszło jej znacznie gorzej - tylko raz stanęła na podium. Zdobyła co prawda tytuł mistrzowski razem z koleżankami ze sztafety 4×200 m st. dowolnym (wystąpiła w kwalifikacjach), ale indywidualnie - na 200 m st. grzbietowym i dowolnym - nie zdołała awansować do finału. Powodem gorszej dyspozycji były przewlekłe bóle w stawach barkowych, które zaczęły dokuczać urodzonej w Pasadenie Amerykance na początku 2016 roku. Kilkanaście miesięcy później poddała się operacji, ale zabieg nie przyniósł zasadniczej poprawy.

 

Franklin ma w dorobku 11 złotych medali mistrzostw świata - cztery indywidualnie, a pozostałe w sztafecie. Gdy ogłaszała koniec kariery stwierdziła, że zaczyna wprowadzać w życie swoje największe marzenie i chce zostać mamą.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze