PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa przegrała w Płocku. Błąd Majeckiego

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1 w zaległym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Przy straconym golu nie popisał się bramkarz Radosław Majecki.

Mecz miał być rozegrany 11 sierpnia, ale przełożono go ze względu na fakt, że Legia rozgrywała 14 sierpnia rewanżowe spotkanie trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy z Atromitosem w Atenach.

Początek spotkania należał do gości, którzy już w drugiej minucie mieli okazję bramkową. Przy biernej postawie obrony Wisły Luquinhas znalazł się sam na sam z Thomasem Daehne, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, którą płocki bramkarz złapał ją w rękawice. Kilka minut później swojej szansy nie wykorzystał Jarosław Niezgoda.

Kolejne minuty nie przyniosły emocji, akcje obu zespołów kończyły się przed polem karnym rywali. Dopiero w 40. minucie sędzia podyktował rzut wolny z około 25 m. Strzał Dominika Furmana odbił przed siebie Radosław Majecki, a Grzegorz Kuświk wpakował piłkę z najbliższej odległości do siatki.

Zdobywca bramki miał szansę na podwyższenie wyniku w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, ale głową strzelił tuż obok słupka.

Po przerwie goście dążyli do wyrównania. W 52. minucie znakomitą okazję miał Niezgoda, ale jego strzał obronił Daehne. W 63. minucie na krótko mecz został przerwany, bo kibice Legii odpalili race. Po wznowieniu gry w 66. minucie starał się zaskoczyć płockiego bramkarza Domagoj Antolic, ale Daehne był na posterunku. W 70. minucie po kontrze Legii spudłował Dominik Nagy.

Ostatnie dziesięć minut spotkania to nieustanne ataki Legii, która różnymi sposobami próbowała doprowadzić do wyrównania, ale okazji nie wykorzystali Nagy, Paweł Stolarczyk i Arvydas Novikovas.

Było to pierwsze zwycięstwo Wisły nad Legią w Płocku od 2003 roku.

Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramka: Kuświk 40

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Damian Michalski - Damian Rasak, Dominik Furman, Suad Sahiti (76. Giorgi Merebaszwili), Mateusz Szwoch (81. Maciej Ambrosiewicz) - Angel Garcia Cabezali (86. Piotr Tomasik), Grzegorz Kuświk

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Cafu (46. Arvydas Novikovas), Domagoj Antolic (71. Jose Kante), Andre Martins, Walerian Gwilia - Luquinhas (46. Dominik Nagy), Jarosław Niezgoda

Żółte kartki: Szwoch, Rzeźniczak, Merebaszwili, Tomasik - Jędrzejczyk

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 7 419.