Berbatow zakończył karierę, zamieszczając wzruszający wpis

Piłka nożna
Berbatow zakończył karierę, zamieszczając wzruszający wpis
fot. PAP

W wieku 38 lat decyzję o zakończeniu profesjonalnej kariery piłkarskiej podjął jeden z najlepszych bułgarskich piłkarzy w historii. Mowa o Dymitarze Berbatowie, który bronił barw takich klubów jak Manchester United, Tottenham Hotspur czy Fulham.

Berbatow pozostawał bez klubu od ponad roku, co oczywiście prowokowało opinie o zakończeniu przez niego kariery. Sam piłkarz długo nie zabierał głosu, jednak w końcu zdecydował się skomentować całą sytuację, umieszczając na Instagramie wzruszający wpis.

 

 
 
 
View this post on Instagram

On this special day today, / if you don't know why, check the story 😁/ i decide to share this with you, which i was preparing to post a while ago, but didn't... I don't know why... I know some of you already thought that i retired, and now maybe you are like WTF Berbs we know that you don't play, but i did try to find something last year.. Didn't happened 😂🤦🏻‍♂ So, someone told me i need to say something, and seeing that people where asking me, especially back home, i need to give a farewell message! So, here it is! My last game was more then one year ago, so i think its the right time now to stop and its long overdue! Although when i think about it, its never The End, because i will stay in the game in one way or another, the time has come to say that after almost 20 years playing football i am stoping with my proffesional ACTIVE football career! I will miss it! I will fucking miss it! Everything! The games, trainings, the goals, preparations, the presure, my teammates... the roar of the fans when i scored another banger 😂😎 I was blessed and work hard to have the oportunity to play with one of the best ever and against some of the best ever! And coming from small country this makes it even more special for me! I had my highs and of course some lows in my career, won my fair share of trophies, score some goals along the way as well! I played the way i wanna play, and i scored the goals i wanted to score! Thank you to all the people who helped me develope, and became the player i always wanted to be! Thank you to all my former teams my teammates and my coaches and staff! It was a pleasure! I know at times i was not easy to work with, but i always gave my everything for the teams i played for! I hope you all have enjoyed my game, and everything i gave to entertain you on the pitch! 👊🏻 Damn it, i will miss all of this, peopleee, because i love football so much... But i am sure you will miss me as well 😁 Thank you! 🙏🏻 DB9

A post shared by Dimitar Berbatov (@berbo9) on Sep 19, 2019 at 7:18am PDT

 

"W tym specjalnym dniu chciałbym się czymś z wami podzielić. Planowałem zrobić to już jakiś czas temu, ale nie wiedzieć czemu, nie odważyłem się na to. Wiem, że wielu z was domyśliło się już, że odchodzę na emeryturę i teraz część pomyśli pewnie: Co to za niespodzianka, skoro nie grałeś cały sezon? Prawda jest taka, że przez cały czas szukałem klubu, ale nie udało mi się go znaleźć. Czuję, że powinienem teraz wyjaśnić tę sytuację i pożegnać się ze wszystkimi, co też czynię w tym momencie.

 

Mój ostatni mecz miał miejsce ponad rok temu, więc nadszedł czas, by zawiesić buty na kołku. Nie odejdę jednak na stałe z piłki, ponieważ jest to moja życiowa pasja i chcę pracować przy niej w tej lub innej roli. Na pewno jednak, po dwudziestu latach gry w piłkę, kończę profesjonalną, aktywną karierę zawodowego piłkarza.

 

Będzie mi tego brakowało jak diabli. Meczów, treningów, przygotowań, presji, kolegów z drużyny, ryku fanów zgromadzonych na trybunach, cieszących się z moich spektakularnych goli. Miałem szczęście i zaszczyt grania z i przeciw najlepszym piłkarzom, a to, że nie pochodzę z wielkiego kraju, jeszcze bardziej napawa mnie dumą. Miałem rzecz jasna wzloty i upadki, ale wywalczyłem parę trofeów a także zdobyłem parę naprawdę ważnych bramek. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy pomogli mi się rozwinąć i stać piłkarzem, którym zawsze chciałem być. Dziękuję wszystkim byłym kolegom, z którymi dzieliłem szatnie, trenerom i członkom sztabów. Nieraz nie było ze mną łatwo, ale zawsze starałem się dawać z siebie sto procent. To była przyjemność.

 

Mam nadzieję, że dawałem radość kibicom i cieszyła ich moja gra. Cholera... Będzie mi brakowało tego wszystkiego, ponieważ kocham piłkę ponad życie. Jestem jednak pewny, że wy tak samo będziecie tęsknić za mną! Dzięki! DB9" - napisał Berbatow na swoim profilu instagramowym.

 

W swojej karierze reprezentował barwy m.in. Bayeru Leverkusen (202 mecze, 91 goli), Manchesteru United (149 meczów, 56 goli), Tottenhamu Hotspur (102 spotkania, 46 goli) oraz Fulham (54 mecze, 20 goli). Ma również na koncie 78 występów w reprezentacji Bułgarii, na przestrzeni których strzelił 48 goli.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie