Kubiak: Skończyły się czasy kombinowania, żeby kogoś uniknąć

Siatkówka

- Były czasy, żeby kombinować, żeby kogoś uniknąć, ale moim zdaniem te czasy minęły i sami musimy do tego podchodzić tak, że chcąc coś osiągnąć dużego, to nie możemy podchodzić do sprawy w ten sposób. Grajmy, wygrywajmy, jak można, to zawsze trzeba brać wygraną w ciemno. To na pewno buduje morale zespołu i pokazuje, że budujemy coś wielkiego - przyznał kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak po kolejnym wygranym meczu przez Biało-Czerwonych na mistrzostwach Europy, z Ukrainą 3:0.

Marcin Lepa: Trener Vital Heynen powiedział "Ja mógłbym zrobić wszystko, ale zapytam graczy". Wy odpowiedzieliście "Chcemy wygrać" i wygraliście dosyć szybko, łatwo.

 

Michał Kubiak: Czujemy się dosyć mocni. Dla nas nie ma znaczenia z kim będziemy grać w 1/8 finału, w ćwierćfinale i potem w półfinale. Jak już jesteś w czwórce, to wszystkie drużyny są bardzo mocne. Nie ma znaczenia z kim będziesz grał, musisz się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, żeby dostać się do tego finału i taki mamy plan.

 

Jednym słowem nie ma co kombinować, bo po prostu jesteśmy mocni i nie zastanawiamy się na kogo trafimy, a trafiamy na Hiszpanię.

 

Były czasy, żeby kombinować, żeby kogoś uniknąć, ale moim zdaniem te czasy minęły i sami musimy do tego podchodzić tak, że chcąc coś osiągnąć dużego, to nie możemy podchodzić do sprawy w ten sposób. Grajmy, wygrywajmy, jak można, to zawsze trzeba brać wygraną w ciemno. To na pewno buduje morale zespołu i pokazuje, że budujemy coś wielkiego.

 

Znowu zostały wyprzedane wszystkie bilety, a na Apeldoorn, nie znając do końca faktu, że wy tam pojedziecie, wyprzedano już tysiąc dwieście, tysiąc trzysta biletów na mecz 1/8 finału i ewentualnie ćwierćfinałowy. To wciąż mnie fascynuje.

 

Mnie również i myślę, że każdego z chłopaków z osobna takie rzeczy motywują dodatkowo, bo ten mecz z Ukrainą nie był jakimś porywającym widowiskiem. Można było zagrać trochę słabiej, ale jak się ma takich kibiców, to oni dodatkowo motywują i ten poziom, który prezentujemy jest dla nich. To szacunek i wdzięczność za to, że są i nam pomagają.

 

WYNIKI I TABELE MISTRZOSTW EUROPY SIATKARZY 2019

Marcin Lepa, KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze