MŚ w zapasach: Porażka Wieszczek-Kordus w ćwierćfinale

Sporty walki

Agnieszka Wieszczek-Kordus przegrała w stolicy Kazachstanu Nursułtanie w ćwierćfinale zapaśniczych mistrzostw świata w wadze 68 kg z Niemką Anną Carmen Schell 3:5.

Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) rozpoczęła mistrzostwa od pokonania w 1/16 finału, Argentynki Luizy Clary Vasquez, na punkty 7:4.

W kolejnej rundzie, podopieczna trenera kadry narodowej Piotra Krajewskiego i brązowa medalistka olimpijska z Pekinu w 2008 roku zwyciężyła na łopatki reprezentantkę gospodarzy Irinę Kaziulinę.

W ćwierćfinale nie sprostała Niemce Annie Carmen Schell, przegrywając 3:5.

Porażkę na starcie mistrzostw zanotowała Katarzyna Mądrowska (LKS Feniks Pesta Stargard) startująca w kategorii 62 kg, która przegrała w 1/8 finału z Nathaly Josefiną Griman Herrerą (Wenezuela) 0:10.

Nie powiodło się także Krzysztofowi Bieńkowskiemu (AKS Białogard). Polak w 1/16 finału uległ reprezentantowi Indii Bajrangowi Bajrangowi 2:9.