Zagadka rozwiązana! Siatkarska megagwiazda wybrała chiński klub

Siatkówka
Zagadka rozwiązana! Siatkarska megagwiazda wybrała chiński klub
fot. Cyfrasport

Tajemnica związana z przejściem MVP igrzysk olimpijskich Zhu Ting do rodzimej ligi została rozwiązana. Chińska siatkarka najprawdopodobniej trafi do jednego z najbardziej utytułowanych klubów w tym kraju - Tianjin Bohai Bank.

Zhu Ting od 2016 roku była siatkarką tureckiego klubu Vakifbank Stambuł, z którym wygrała Ligę Mistrzyń, Klubowe Mistrzostwa Świata, dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo ligi tureckiej oraz Puchar Turcji i Super Puchar. Zdobyła dla Vakifbanku 2150 punktów w 125 meczach.

 

Przyjmująca po sezonie 2018/19 ogłosiła, że chce wrócić do rodzinnego kraju, by lepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich 2020.

 

Od tego momentu zaczęto spekulować na temat nazwy drużyny, w której zagra. Dwa miesiące temu trzy kluby wyłoniły się jako faworyci do podpisania kontraktu z MVP igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, Ligi Mistrzów CEV 2017 i KMŚ 2017. Były to drużyny z Pekinu, Tianjinu i Guangdongu, występujące w chińskiej Super League, które mają budżety na pokrycie transferu gwiazdy światowego formatu.

 

Sina Weibo (platforma społecznościowa w Chinach) poinformowała, że wybór Zhu padł na Tianjin. Przeniesienie nie jest jeszcze oficjalne, ale - według agencji prasowej - to tylko kwestia dnia, kiedy transakcja zostanie sfinalizowana.

 

Tianjin to 11-krotny mistrz Chin i pięciokrotny zwycięzca Klubowych Mistrzostw Azji. Tytuł w tych ostatnich zawodach, które wygrali w maju tego roku, zapewnił Tianjin udział w Klubowych Mistrzostwach Świata 2019.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze