Przedłużył kontrakt i wspomógł ofiary burz. Piękny gest gwiazdy Manchesteru United

Piłka nożna
Przedłużył kontrakt i wspomógł ofiary burz. Piękny gest gwiazdy Manchesteru United
fot. PAP/EPA

Bramkarz Manchesteru United - David de Gea, który dopiero co przedłużył kontrakt ze swoim pracodawcą, zdobył się na piękny gest. Hiszpański golkiper przelał 200 tysięcy euro na konto Czerwonego Krzyża w jego kraju. Pieniądze pomogą ofiarom burz w Hiszpanii, które wyrządziły wiele zniszczeń.

W poniedziałek niespełna 29-letni bramkarz podpisał nowy kontrakt, który związał go z klubem z Old Trafford do końca czerwca 2023 roku. Na mocy nowej umowy wychowanek Atletico Madryt będzie inkasował w klubie z Old Trafford aż 375 tysięcy funtów tygodniowo!

 

- Jest dla mnie zaszczytem, że będę miał możliwość kontynuowania kariery w Manchesterze. Osiem lat tu spędzonych są najlepszymi w mojej sportowej karierze - powiedział tuż po podpisaniu kontraktu Hiszpan, który dotychczas rozegrał 367 meczów w zespole 20-krotnego mistrza Anglii.

 

De Gea, który w barwach "Czerwonych Diabłów" rozgrywa swój dziewiąty sezon, cztery dni od podpisania lukratywnego kontraktu, udowodnił po raz kolejny, że ma wielki serce. - 200 tys. euro na wsparcie osób dotkniętych powodziami w Alicante i Murcji. David De Gea, dziękujemy za twoją solidarność - czytamy na Twitterze hiszpańskiego Czerwonego Krzyża.

Burze szczególnie dały się we znaki mieszkańcom Alicante oraz Murcii. Ponadto ulewne deszcze spowodowały liczne powodzie. W walce z żywiołem pomagało nawet wojsko, które wraz z innymi służbami ewakuowało tysiące osób.

 

To nie pierwszy raz, gdy 40-krotny reprezentant Hiszpanii wspiera organizacje charytatywne. W przeszłości ofiarował 30 tys. funtów na pomoc dzieciom w Mozambiku. W zeszłym roku De Gea znalazł się na liście najbardziej hojnych piłkarzy według madryckiej gazety "AS".

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA PREMIER LEAGUE

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie